ליגת העל בכדורגל: המאמן של עידן טל, השחקן של רוני לוי

אודי שרבני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודי שרבני

1. שחקן של מאמן - עידן טל הוא שחקן של רוני לוי. לפני שהוא שחקן של בית"ר, הוא שחקן של רוני לוי - מדבר את שפתו, לויאלי לעברו. עד אתמול, עידן טל היה שחקן מסומן בתוך בית"ר ירושלים, כמעט מוחרם, ואילו אתמול היה אפילו קפטן הקבוצה (ברוכיאן לא שיחק). ובכן, בואו נחשוב על ההפך: כמה שחקנים מסתובבים בארצנו ללא מאמן מתאים? ובהתאם לכך, כמה מהם לא מודעים לאפשרות מימוש הפוטנציאל העצמי, ועוד עם מאמן שהם לא יודעים על קיומו? המון, זה הכדורגל: רומנטיות או חסרונה לפי גורל. נושא עידן טל ורוני לוי הוא ביצתי, ולכן לא נדון פה בעניינים ברומו של עולם, אלא רק בבית"ר של עכשיו. אולי זה מה שהיה חסר לבית"ר של אורי מלמיליאן - לא היה לו שחקן אחד ששייך לו.

עידן טל (מימין) ורוני לוי, אתמול (תצלום: ספי מגריזו)

2. בית"ר - לא היה שינוי גדול בבית"ר. אמנם שני חלוצים (עזריאל ויבואה), אבל היא שיחקה את אותו משחק - שבלוני, אטי, רב עם ייאושו. איפה כן היה שינוי? בסרגל העתידי, הפחד מתגובת רוני לוי "הפנקסן", קרי תדמיתו. שחקני בית"ר ירדו יותר מהר להגנה. זה יכול להספיק? ברור שלא, אבל זה מה ששחקנים יכולים לאפסן בכמה ימים. עד היום בית"ר של משחקי החוץ היא קבוצה גרועה, לא מאיימת, ועצם זה שעשתה מהפך אתמול במשחק חוץ (ולא סתם, אלא בבאר שבע, שיא מטאפורת המגרשים הקשים) אומר מה שידענו תמיד על בית"ר: היא היתה יכולה לעשות דברים, אבל לא האמינה בעצמה ובעיקר במושג הזה - קבוצתיות. כנראה שמה ששחקני בית"ר צריכים אולי יותר מהכל זה מאמן שיכעס עליהם, אבל לא ייעלב מהם. שיהיה מעל זה.

3. באר שבע - כמה שבאר שבע יכולה להיות גדולה. לא קבוצה של אליפות, אלא כזאת של הצגות אינסופיות. חיה לפי מצב רוח, מבקיעה בצרורות, סופגת גולים שטותיים, ילדים רעים שאתה לא יודע מה תקבל מהם. כמה זה חסר לכדורגל שלנו מאז שהוא "התמקצע". ערן לוי, רביבו, ליאור אסולין, סוארס, ליאור ז'אן. זוכרים את צפרירים חולון של לאון פנסו, חיים גולדברג, מרקו בן ברוך, ישראל מאיה? כזאת. באר שבע היא הקבוצה עם הכי הרבה פוטנציאל למשחק חי, תוסס, כיפי. ניר קלינגר חייב לשמור קצר את שחקניו, אבל מוכרח לשחרר אותם לריצה בשטח האפור, המפריד, ששאר הקבוצות איבדו מזמן עם רצונן "להתקדם". שטח האי-ידיעה, רק משם הם יצמחו.

פסקול המשחק: "Mind Eraser", Them Crooked Vultures

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ