משה הרוש

בהיעדר אוהדים, אווירה או כדורגל, סיפק אתמול גיא לוזון את ההצגה הכי טובה בבלומפילד. על רקע היציעים הריקים, די היה לעקוב אחרי התזזיתיות הבלתי פוסקת שלו, להקשיב לגערותיו הקולניות ולהתביית על שפת גופו כדי להבין איזה סוג של נבחרת הוא מנסה לבנות לקראת יורו 2013: לוחמת, מהירה, פעלתנית.

עד שזה יקרה, לוזון לא נח אתמול לרגע, גם כיוון שחניכיו לא נתנו לו יותר מדי סיבות להתרווח על הספסל ולהתענג מהביצועים שלהם מול המקבילה מסרביה. השאגות שלו הרעידו את חלל האוויר, אלא שמהר מאוד הבין המאמן שהעסק לא דופק בהתאם לתכניות והסיר מעליו את הז'קט, כמו משדר לשחקניו שעכשיו הגיע הזמן לצאת למלחמה. כמעט מיד זנחה הנבחרת את הרעיון לייצר מהומות באזורים המסוכנים ועברה למשימות הגנה חסרות פשרות. גם תיקו נטול שערים היה מתקבל אצלם בברכה.

לוזון, אתמול (תצלום: שרון בוקוב)

ללוזון לא היו הרבה ברירות אלא להפקיד את ההגה בידיו של הליגיונר היחיד שלו, גיא אסולין, לרכז סביבו אוסף של צעירים אלמוניים ולקוות לטוב. הקשר, שמתקשט בתואר המחייב "שחקנה של מנצ'סטר סיטי", עורר הרבה התרגשות ביציעים המדוללים. הכדורים שהגיעו לרגליו לוו בקריאות נלהבות, אבל לאסולין לא היה אתמול שום כוח מסייע. עד אליפות אירופה כבר יהיו לידו אייל גולסה ומוחמד גדיר. גם לוזון לבטח בונה עליהם.

"השחקנים נתנו פייט לא נורמלי", אמר המאמן בסיום, "אני גאה בהם, הם עשו את המקסימום. התוצאה לא משקפת, הגיע לנו לסיים בתיקו. ראינו קבוצה לוחמת ומאורגנת, שלא איכזבה אותי. שיחקנו פנטסטי מבחינה הגנתית והשחקנים נתנו לי הרבה חומר למחשבה. בעוד שנתיים וחצי נדע להניע את הכדור בצורה מושלמת ונהיה נבחרת הרבה יותר טובה".

מהלכים : דקה 34 אסולין חולף על פני שלושה שחקנים ומעביר לאמסיס, שבועט סמוך לקורה | דקה 51 כהן מתרומם לנגיחה, השוער הסרבי במקום | דקה 64 כמעט שער עצמי של עידו לוי, שנוגח אחורנית ומגלח את הקורה | דקה 67 0-1 לסרביה שצ'פוביץ' מנצל נמנום בהגנה הישראלית ומגלגל מקרוב פנימה.

הטוב - נקודת האור היחידה היתה היעדרותם של לא מעט שחקנים פצועים. אתם, יש לקוות, זה ייראה אחרת.

הרע - נגינת ההמנונים המסורתית כבר החלה וגיא לוזון עדיין היה תקוע בחדר ההלבשה. לא מכובד.

הרכבים:

ישראל: קליימן, דסה, עידו לוי, פלאח, בן הרוש, כבהא (75, חלבי), זגורי (80, דיאמנט), אלישע (71, מונד), אמסיס (61, דוידזאדה), אסולין (64, זמיר), ד. דגו (46, רז כהן).

סרביה: ב. אלקסיץ', מיליקוביץ' (69, פטקוביץ'), רודיץ' (88, ויטאס), גודלי, סאביץ', מרקוביץ' (46, מדוייביץ'), קרצ'מאריץ' (61, מיטוסביץ'), ד. אלקסיץ' (84, קנייביץ'), קרסטיצ'יץ' , ג'וריצ'יץ', שצ'פוביץ' (70, קודיץ')

כבש לסרביה: סטפן שצ'פוביץ' (67) | צהובים: אלישע (ישראל), רודיץ', גודלי (סרביה) | שופט: אלי חכמון | איצטדיון: בלומפילד | צופים: 600

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות