הפועל תל אביב - מכבי חיפה: בגודל טבעי

זו תחושה די עגומה, להיות שחקן במכבי חיפה העונה, כשלליבך חודרת הכרה אמיתית ומביכה: קמה כאן קבוצה שלגמרי מגמדת אותך

אלעד ליפשיץ, רחבת העונשין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלעד ליפשיץ, רחבת העונשין

לאורך כל העונה צופים שחקני מכבי חיפה באלה של הפועל תל אביב. הם רואים אותם בטלוויזיה, על גבי המסך - מהירים, מדויקים, קטלניים. זו כנראה תחושה די עגומה, להיות שחקן במכבי חיפה העונה. בכל שבוע מטפטף הפחד לתודעה. יושבים השחקנים וצופים בהפועל, וללבם חודרת הכרה אמיתית ומביכה: קמה כאן מעצמה שלגמרי מגמדת אותם. אלישע לוי מנסה כל הזמן לספר להם אחרת, אבל זה בלתי אפשרי עבורם לא להבחין בכך - הם פשוט הפכו להיות שחקניה של מכבי חיפה הקטנה.

אתמול המעצמה יצאה מהטלוויזיה. גודל טבעי, נגמר העניין. כל השבוע ניסה אלישע לוי להיצמד לטבלה. הוא נאחז בה ממש, הציע באמצעותה ניתוח מאוזן למצב, התאמץ לנטרל כך את הפחד. לוי טען שהטבלה לא משקרת, שהקבוצה שלו לא פראיירית, יעילה. האם הוא באמת סבר שמישהו מבין שחקניו קנה זאת? איך יקנו? ההוא שחולם על לאציו משחק שם, וגם ההוא, המנהיג הדגול והנודע. כמו שאתם יודעים, שניהם ישבו בסלון, מול הטלוויזיה, כשזהבי דפק מספרת בצרפת. הם לבטח נהנו לחזות בביצועיו, על צלוחית גרעינים הם אולי אפילו היו מספיק סבלנים כדי לפרשן בהתלהבות את המהלך עבור שאר בני המשפחה.

מדברים על כישרונות בחיפה - עידן ורד, לדוגמה. תשאלו את עידן ורד מה הוא רוצה להיות, לאן הוא רוצה להגיע? ובכן, זה פשוט, עידן ורד רוצה להיות גילי ורמוט. הוא לא היחיד - בסתר לבו גם אלישע לוי חולם יום אחד לפצח את המפרט להרכבתה של מכונה כמו זו של אלי גוטמן.

זה היה משחק בין הקבוצה הטובה ביותר בליגת העל לבין קבוצה אחרת, ששייכת בכלל לאירופה. זוהי מעצמה אכזרית ונוקשה. היא חסרת פשרות. היא גורמת למבוכה. המהירות בה נכבש הגול הראשון היתה לא פחות משפילה מהתבוסה עצמה. היא מעידה על פער גדול מדי ביכולת, על בשלות מנטלית ברמה אחרת.

כעת עוד נותר לכאורה מאבק. שחקני חיפה ימשיכו לצפות בכל שבוע בהפועל הדורסנית, ומנגד, הם ינסו להציע בתגובה את יעילותם האפורה. המאמן ימשיך לספר להם שהטבלה צמודה, צפופה. והם ימשיכו להשתדל לשכנע את עצמם שהיא לא משקרת. עמוק בתודעתם צרובה הבנה אחרת: זו התוצאה מאתמול שאינה משקרת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ