אתלטיקה: הישראלים קופצים לפאריס

רק ארבעה אתלטים ייצגו את ישראל באליפות אירופה באולמות, שתיפתח היום בצרפת - קופץ המשולשת יוחאי הלוי והקופצים לגובה דימה קרויטר, מעין פורמן ודניאל פרנקל. גם ללא רוח גבית, לכולם סיכוי ריאלי להגיע לגמר

אורי טלשיר
אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי טלשיר
אורי טלשיר

לאור קריטריונים נוקשים והעדפת האיכות על פני הכמות, תשגר ישראל ארבעה אתלטים בלבד לאליפות אירופה באולמות שתצא לדרך היום בפאריס. ארבעתם יתמודדו במקצועות הקפיצה, ולכולם סיכוי ריאלי להעפיל לשלב הגמר.

הנציג הישראלי הראשון שימתח את איבריו בצרפת הוא דימה קרויטר, שיתמודד היום במוקדמות הקפיצה לגובה. רק לפני שבועיים הוא חגג 18, אבל ברזומה של האתלט ממכבי תל אביב אפשר למצוא מדליות זהב מהמשחקים האולימפיים לנוער (2010) ומאליפות העולם לקדטים (2009).

דניאל פרנקל. "אני מעדיפה להתחרות בחוץ כי אני אוהבת לנשום אוויר ולהרגיש יותר חיה" (תצלום: ספי מגריזו)

"המטרה שלי היא לנסות להיות כמה שיותר חופשי ומשוחרר, רק כך אוכל להוציא מעצמי את המקסימום", סיפר קרויטר ערב היציאה לתחרות הבוגרים המשמעותית הראשונה בחייו, "אם אגיע לחוץ זה לא יועיל. בתחרות בהדר יוסף, שבה שברתי את השיא האישי שלי (2.28 מ'), נשארתי לבד, לא חשבתי על התחרות כתחרות ולכן הצלחתי. אני לא מנבא תוצאה בפאריס, אבל מעולם לא הודחתי בגובה ההתחלתי (שיעמוד הפעם על 2.15 מ') ואסור לי לשבור את המסורת". הישראלי השני שיתחרה הערב הוא יוחאי הלוי, במוקדמות הקפיצה המשולשת. אחרי שאשתקד העפיל לגמר אליפות אירופה בברצלונה תחת כיפת השמים, ינסה הלוי לשחזר את ההישג גם באולם. אם יתקרב לשיאו האישי, 16.76 מ', הוא עשוי להתברג בשמינייה האחרונה, ואם יקבע 16.85 מ' ישיג את הכרטיס לאליפות העולם בדרום קוריאה. "אני בכושר טוב", סיפר בן קיבוץ רמת השופט, "ההבדל העיקרי בתחרות באולם הוא שאין רוח גבית. אני מעדיף להתחרות בחוץ, אבל השתדלתי לקפוץ הרבה באולם כדי להתרגל. מובן שהשנה אהיה חייב לשבור את שיאיי האישיים כדי להגיע לקוריאה. אני מקווה לעשות זאת כמה שיותר מהר ולא לרדוף אחרי הקריטריון, כי מרדף פירושו להתרוצץ בין תחרויות מתוך לחץ ולא מתוך הנאה".

מחר ייכנסו למעגל התחרויות מעין פורמן ודניאל פרנקל, שתי קופצות הגובה שהציגו מגמות הפוכות בעונה שעברה. פורמן היתה השליטה הבלתי מעורערת של הענף במשך שנים ואף קוננה על חוסר תחרות, אולם אז הגיחה פרנקל ושיפרה את שיאה הישראלי של פורמן, שהתקשתה מאז לשפר את הישגיה. "בעונה שעברה לא מימשתי את הפוטנציאל שלי, אבל אני בטוחה שהשנה הזו תהיה מצוינת", חזתה פורמן, "המטרה שלי היא להשיג את קריטריון A לקוריאה (1.95 מ'), ואם לא הייתי מאמינה שזה אפשרי לא הייתי מזכירה את זה. אני מגיעה בלי לחץ, מרגישה שהולכת להיות לי תחרות טובה ושיש לי את היכולת לעלות לגמר".

פרנקל, רקדנית הבלט שעשתה הסבה לאתלטיקה, שואפת לשפר השנה את השיא הישראלי (1.92 מ') שקבעה אשתקד בברצלונה, וכמובן לעלות לגמר בפאריס, כפי שעשתה בספרד. "אני בעיקר מתכוננת לעונת הקיץ", היא משתפת, "אני מעדיפה להתחרות בחוץ כי אני אוהבת לנשום אוויר ולהרגיש יותר חיה. אני מקווה לעבור 1.95 מ' מתישהו, גם אם לא בתחרות הקרובה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ