יורוקאפ: שלוש פנים לתיקו של אליצור רמלה

אחרי הזכייה בגביע המדינה, חגגו שחקניות רמלה עד השעות הקטנות של הלילה. העובדה שארבעה ימים לאחר מכן נערך גמר היורוקאפ, לא נשקלה בכובד ראש

אייל גיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אייל גיל

1. האם יש משהו יותר מתסכל ממשחק כדורסל שמסתיים בתיקו? תומכי הענף, שתמיד מנסים להתעלות על אוהדי הכדורגל (שרבים מהם במספרים ובכוח פיסי), מתיימרים להתהדר בכך שהענף שלהם הוא ספורט אמיתי - משחקים עד שמנצחים או שמפסידים. אין באמצע, אין תיקו. אז זהו, מסתבר שיש תיקו.

ההכרעה בכל מקרה לא היתה אמורה ליפול אמש, ותוצאת התיקו היא הדרך הטובה ביותר להדגים את האבסורד. מישהו בפיב"א חייב לחתוך כבר את העניין הזה של שיטת משחקי הבית והחוץ, ומהר. או סדרה, או משחק אחד במיקום ניטרלי. כי בכדורסל אין תיקו.

טנישה רייט כלואה בצבת הצרפתית, אתמול ברמלה(תצלום: ספי מגריזו)

2. עדן ענבר הוא מאמן מתירני. שחקניותיו מעידות שהוא מאפשר להן לעשות באימונים מה שהן רוצות. משמעת היא לא ממש הצד החזק שלו. זכותו. בינתיים, השיטה שלו הובילה לאמונה מלאה ולאהדה גדולה מצד השחקניות, שמחזירות לו על המגרש.

עם זאת, חגיגות הגביע ביום ראשון היו מוגזמות. בדרך עברה רמלה מוקשים לא מסובכים למדי, בדמות הפועל ראשל"צ ורמת חן, וגם עם הקבוצות האלה הצליחה להסתבך. ובכל מקרה, בעונה כזו, עם סגל כזה ואחרי שעברה את רמת השרון - המשוכה הגבוהה האחרונה - כבר ברבע הגמר, הגביע הפך לסוג של הכרח, לא לבונוס.

שחקניות רמלה פצחו בריקודים וחגגו על השולחנות עד השעות הקטנות של הלילה. העובדה שארבעה ימים לאחר מכן מחכים לקבוצה היסטוריה ומעמד מחייב כגמר היורוקאפ, לא נשקלה בכובד ראש. זו קבוצה של פאן, מנסים אנשי רמלה להגן, אך במחצית הראשונה אתמול חמרמורת הגביע עדיין לא התפוגגה. וענבר יודע את זה.

3. אז מה התיקו הזה אומר? מצד אחד, רמלה חזר מפיגור 11, כך שזהו הישג לא רע; מאידך, ברור כעת לכל שהקבוצה הצרפתית לא פראיירית ושהיעדר יתרון כלשהו לקראת הגומלין יפגע ברמלה קשות.

אבל יש גם את הצד השלישי. לרמלה העונה טוב יותר בחוץ, בלי הלחץ של הקהל האדוק, בלי הבאזז מסביב, בלי העיתונאים שפתאום הסתובבו לשחקניות בין הרגליים והתקשרו כל השבוע. דווקא התוצאה המאופסת, הנמכת הציפיות והדף החלק לקראת הגומלין יכולים להיות הדבר הטוב ביותר שקרה לרמלה העונה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ