הפועל כפר סבא נוגעת בגאולה

בהשראת חסידי חב"ד, אלירן סיימון סידר לקבוצה שלו 1-0 מול מכבי הרצליה ומקום כמעט סגור בליגת העל

גיא צדיק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיא צדיק

מחוץ לאיצטדיון נעמד טרנזיט לבן של חב"ד, מפזר מעט מסורת פורימית וערכים נשגבים בצהרי יום שישי. "כפר סבא עד הגאולה!", גלגל בהתלהבות הכרוז בניסיון נואש לגרד כמה יהודים טובים להנחת תפילין. למרות החנופה, לאוהדי כפר סבא היו עניינים אחרים על הראש ב-14:55, ארציים הרבה יותר. "כפר סבא עד הגאולה", חזר האיש שבטרנזיט עוד פעמיים-שלוש, לפני שהכניס להילוך ולקח אתו את ההבטחה לעולם טוב יותר, מעבר לכיכר.

הניידת של היושב במרומים נעלמה, אבל הגאולה נותרה שם, מרחפת מעל גג האיצטדיון במרחק 90 דקות ושלוש נקודות. על הפרק עמד הדרבי מול מכבי הרצליה, סוס פיסח ברוב ימות השנה שהפעם הגיע מחופש במיטב מחלפותיו לסוס שחור. כשהקיזוז ברקע, רצף של כמה משחקים טובים הופך באופן אוטומטי כל קבוצה בלאומית למועמדת למשהו - עלייה, פלייאוף עליון, כרטיס למבחנים, פרס הקבוצה שיום אחד אולי תהיה טובה, אפקטים מיוחדים.

הרצליה התייצבה למשחק כשהיא מתמודדת על כל התארים, אבל קשה להגיד שהעובדה שה-11 של משה סיני נראים סוף סוף כמו קבוצה עשתה רושם על היציע המפוצץ של אוהדי כפר סבא. לצבא הירוק יש דגל ענק שעוטף אותו בחום ואהבה - ואולי הדגל רק נראה כל כך גדול בהשוואה למטליות האבק הצהובות שנתלו ביציע שממול - וחוץ מזה, עם כל הכבוד, מי אלה תום מונד וידין זריס בהשוואה לג'ורג' בייסה?

החב"דניק שבטרנזיט אמנם לקח בעלות על המלך המשיח, אבל איך עוד ניתן להגדיר בלם ליברי שמבקיע שלישייה בעשר ומשהו דקות, ומנצח 3-2 את נצרת עילית אחרי פיגור 0-2 בדקה ה-79? כתפיו החסונות של בייסה, בטוחים אוהדי כפר סבא, הן ההוכחה שאם אלוהים באמת עוקב, הוא לבטח רשם לפניו שיש גבול לכל דבר.

בדין וחשבון הכללי, הלחצים והמתחים של כפר סבא התארכו בשעה וקצת ביום שישי, פרק זמן בהחלט נסבל בהשוואה לשנתיים וחצי של לב שבור. פנדל מוחמץ של פטריק דופלה במחצית הראשונה רמז שלא כל הליברים נולדו שווים, לפני שהתברר שאולי בכל זאת אלוהים נמצא בפרטים הקטנים, בזוויות החבויות של המקריות. כדור שטוח של אלירן סיימון בדקה ה-66 שפשף מישהו בדרך, שינה כיוון ונעצר, ככל הנראה, רק בליגת העל.

למרות סדרת החמצות מהגהנום ב-20 הדקות האחרונות, זה היה יום בהיר מאוד עבור אוהדי כפר סבא. שמש חמימה של אמצע מארס, שמים נקיים מכל זכר של ענן, טיפה הכרחית של מזל ו-13 נקודות יתרון מהמקום השלישי בזכות שער של סיימון, הקפטן, הסמל, הבן של גדעון.

מסורת, המשכיות, ניצחונות וליגה חתומה בפלומבה - נראה שהגורל של כפר סבא שוב לקח פניית פרסה. גם עבור הרצליה לא הכל אבוד: שניים-שלושה ניצחונות והיא שוב תהיה מועמדת לגיטימית לחלוטין למשהו כזה או אחר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ