כעשרת אלפים רצים השתתפו במרתון הבינלאומי הראשון בירושלים

הרביעייה המובילה טעתה בדרך וחצתה את קו הסיום הלא נכון

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

כ-10,000 רצים השתתפו שלשום במקצים שונים של המרתון הבינלאומי הראשון שנערך בירושלים. בשל האירוע, שותקה התנועה בבירה לכמה שעות בבוקר יום שישי, אולם לא נרשמו אירועים חריגים. בסיום ריצת המרתון אירעה תקלה מביכה, כאשר רביעיית הרצים המובילה טעתה בדרך וחצתה את קו הסיום הלא נכון.

רצי המרתון המלא יצאו מאזור הכנסת ורצו בכל רחבי העיר. המסלול כלל כניסה לעיר העתיקה, ריצה בטיילת ארמון הנציב, במרכז העיר, ברחביה, בהר הצופים וסיומו היה בגן סאקר. המרתון בירושלים נחשב למאתגר בשל האופי ההררי של העיר ולכן השתדלו המארגנים להימנע מעליות חדות או ארוכות במיוחד. את מקצה המרתון המלא (42 ק"מ) ניצח ריימונד קיפקוץ' מקניה שסיים את המרוץ בשעתיים ו-26 דקות, זמן ארוך בכ-22 דקות משיא העולם. גם את המקומות השני והשלישי תפסו רצים מקניה. במקצה לנשים ניצחה וורקנס אודה מאתיופיה, שסיימה את הריצה בזמן של שעתיים ו-50 דקות. בסיום ריצת הגברים הוטעו ארבעת הרצים המובילים בידי המארגנים: הם עברו דרך שער הסיום הלא נכון - זה שיועד לרצי חצי המרתון - ורצו 200 מטרים נוספים. בתחילה הוחלט לפסול את התוצאה שלהם, אולם לאחר זמן קצר אושרו התוצאות על ידי ועדת השיפוט. בעיריית ירושלים סיכמו בסיפוק את אירועי המרתון. על פי נתוני המארגנים כ-1,000 רצים מחו"ל באו להשתתף באירוע והודות להם היתה תפוסה מלאה בבתי המלון בעיר. "ירושלים עלתה על מפת המרתונים הבינלאומית", אמר ראש העירייה ניר ברקת, שסיים את מקצה חצי המרתון, שאורכו 21 ק"מ, בזמן של שעתיים ו-27 דקות. "המרתון הבינלאומי שמזניק את כלכלת העיר יהפוך למסורת, נתראה במרתון ירושלים השני", אמר ברקת בתום הריצה.

בשל המרתון שותקה התנועה ברוב חלקי העיר, אך לרוב לא נרשמו עומסי תנועה, ככל הנראה מאחר שתושבים רבים התכוננו כיאות לאילוצי המרוץ. עם זאת, בתי ספר וכן מקומות עבודה רבים נסגרו בשל האירוע. בין המשתתפים במרתון היו גם כאלה שביקשו לנצל את האירוע למחאה פוליטית. קבוצה של בני נוער מההתנחלות איתמר רצו כחלק מהקמפיין להביא לפיטוריו של שר הביטחון אהוד ברק. את הריצה הזו ארגנו ועד המתיישבים בשומרון ותנועת קוממיות. "גם במרתון, פעילות ספורטיבית חווייתית ועממית אשר שותפים בה כל חלקי העם, חשוב לנו להזכיר שאיתמר, אשדוד וירושלים חד הוא ומי שאחראי למצב העגום במקומות הללו חייב להתפטר", אמר רועי רידר, מאיתמר, שהשתתף בריצה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ