מוקדמות יורו 2012: ישראל ציפתה לאריה וקיבלה נבחרת חלשה‬

הכל היה ערוך למפגש עם האריה הגיאורגי אך מסתבר שהוא כלל לא יודע לשאוג. פרננדז יכול למרוח חיוך גדול על הפרצוף

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה הרוש

הרעיון היה להלל, לפאר ולשבח את היריבה הגאורגית. הנמכת ציפיות קוראים לזה בעגה הישראלית. כל הדמויות מילאו את תפקידן על הצד הטוב ביותר. האורחים הגיעו עם הילה של גיבורים אחרי הניצחון על קרואטיה, לואיס פרננדז דאג לנפח אותם למימדים מפלצתיים, חניכיו יישרו קו והעלו את מפלס החרדות מעל לגובה הדשא. הכל היה ערוך ומוכן למפגש עם האריה הגיאורגי השואג.

לא היה צריך לחכות יותר מידי כדי להבין שמישהו כאן נסחף וייחס ליריבה תכונות על אנושיות. פרננדז ראה ממקומו על הספסל את השחקנים שלו לוקחים בעלות על הנעשה על הדשא ומגמדים בחזרה את גודלם של האורחים. יש שיאמרו גודלם הטבעי. הם באו לחפש תיקו וחזרו הביתה בלי כלום. פרננדז יכול למרוח חיוך גדול על הפרצוף, להביט בלבן של העין על כל מקטרגיו וללחוש להם באוזן "אכלתם אותה". על אפם וחמתם.

בלומפילד לבש חג. את האוהדים חיזקה יחידה צה"לית שהגיעה להגן על המולדת מפני הגי אורגים. בירם כיאל וביבראס נאתכו ניסו להניע את החברים מאחור, אך איבדו את הכיוון והדרך. הגיאורגים המתינו מאחור וחלמו על עקיצה מהירה ובלתי מורגשת. עוד לפני שיתחילו לצוץ פיהוקים מסביב שלח פרננדז את טל בן חיים לשדה המערכה. הרבה גבות הורמו באיזור. בן חיים דאג להוריד אותם למקומם בדקה ה-58 כשהרעיד את הרשת באלגנטיות והעלה על לוח התוצאות את הספרה 1.

פרננדז הרגיש בפעם הראשונה כמו מנצח על תזמורת. עד היום האש נורתה עליו מכל כיוון ואיימה לגרש אותו עם כוויות קשות בכל חלקי גופו. הצרפתי כבר החל למשש את הניצחון וחיפש לקטוף אותו בשתי ידיים לפני שמישהו ידאג לשדוד אותו ממנו. הוא עמד בחולצה לבנה ועניבה בצבעי הלאום, הסתובב אל יושבי היציע שמאחוריו וסימן להם כמו מאסטרו בקונצרט לנגן במיתרי הקול בכל הכוח. הפקודים מילאו הוראות והחלו לזמר לתנועות ידיו הנלהבות של המאמן הלאומי. גם הכרוז התבקש להצטרף לחגיגה ולהלהיב את להקת המעודדים בבלומפילד. מי שמאמין לא מפחד, אומר ההמנון התורן. תמשיכו להאמין. יש לכם סיבה טובה. עד המשחק הבא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ