מכבי תל אביב מתכוננת לקאחה לבורל; מבחינתו של פארגו, הוא מעולם לא היה במשבר

סל הניצחון בוויטוריה בישר על יציאתו של ג'רמי פארגו מהמשבר? קודם כל צריך לשכנע אותו שהוא בכלל נקלע אליו. "לא קרה לי דבר", פוסק הגארד של מכבי תל אביב, שרואה בעצמו עוד שחקן במכלול: "בשום שלב לא הרגשתי שאני מוביל את הקבוצה או שהיא תלויה בי"

מעין אפרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעין אפרת

מכבי ת"א - קאחה לבורל | 21:30, ערוץ 10

ההיסטוריה האירופית של מכבי תל אביב רצופה סלי ניצחון גדולים, וזה שנקלע ביום חמישי בוויטוריה התווסף מיד לפנתיאון. גם אם אינו בסטנדרטים של שארפ-ז'לגיריס ב-2004, הוא עוד עשוי להתגלות כרגע מכונן בעונה הזו. "זה לא היה חשוב מי יזרוק", משחזר ג'רמי פארגו, "הכדור היה בידיים שלי והייתי צריך לעשות מהלך". אז הוא עשה. שני ניצחונות ביד אליהו, והמהלך הזה יתגלה כרגע המשמעותי ביותר בדרך של מכבי לפיינל-פור 2011.

זו לא היתה רק העובדה שהכדור נכנס - במקרה הגרוע המשחק היה נכנס להארכה - אלא גם זהות הקולע. בשבועות האחרונים מחפשת מכבי את פארגו האמיתי. במשחק השני בוויטוריה, אחרי הופעה חלשה 48 שעות קודם לכן, היא סוף סוף מצאה אותו - 13 נקודות באחוזים טובים, 8 ריבאונדים, 4 אסיסטים, וכמובן, הסל ההוא.

אחרי שעבר בהצלחה את טבילת האש האירופית בשלב הראשון של היורוליג, לקח על עצמו פארגו את הקבוצה בטופ-16 עם ממוצעים של 14 נקודות ו-4 אסיסטים למשחק. דווקא אז, בפסק הזמן האירופי בין השלב השני להצלבה, ניסה דייויד בלאט לשנות כמה דברים. הורדתו של פארגו לספסל היתה אחד מהם, ויצרה תגובת שרשרת. אליה נלוותה ירידה גם בביטחון העצמי של השחקן, במספרים שהעמיד, וביכולתה של הקבוצה כולה.

"אני נותן לאנשים מסביב לדבר. אני לא מבין ולא רוצה להבין", מנסה פארגו לנער את השאלות על ביטחונו העצמי, "לא קרה לי דבר, אני לא יודע מדוע המספרים ירדו, פשוט לא הייתי שם. גם החזרה שלי, אין מה לבחון, אין לכך איזו משמעות עמוקה. הכל יהיה בסדר. אני לא יודע אם הירידה שחלה בקבוצה בשבועות האחרונים היתה קשורה אלי, לא מתפקידי להעלות השערות. אני רק עושה את העבודה שלי".

"העתיד יגיע כשיגיע"

בכלל, פארגו לא אוהב לדבר על עצמו ולא רואה בעצמו מנהיג. בסופו של דבר, הוא מתעקש, הכל מסתכם במכלול. "זה משחק קבוצתי ואנחנו תמיד משחקים יחד, ככה מנצחים. המקום שלי בקבוצה הוא לעשות כל מה שנדרש כדי לנצח, הניצחון הוא הכל. הנושא המרכזי אינו שחקן כזה או אחר, אלא הניצחון. בשום שלב לא הרגשתי שאני מוביל את הקבוצה או שהיא תלויה בי. עשיתי הכל כדי לנצח. לא ישמעו אותי מדבר על עצמי, כי אני לא העניין, זה תמיד כל הקבוצה".

רק על מאפייניו מחוץ למגרש מוכן פארגו לדבר. "אני עושה הרבה דברים שאנשים לא רואים, תמיד מחייך ותמיד חיובי, ואני חושב שכולם משתדלים לעשות כך. אף אחד לא רוצה שחקן שהוא סרטן בקבוצה, בחור שמסתובב עם הראש למטה ומדבר רעות. אין כאן מישהו כזה וזו אחת הסיבות שאנחנו מצליחים כל כך". חרף התעקשותו שלא שמע סיפורים על העונה שעברה, נדמה שהוא פוגע בדיוק בנקודה. לפי רבים, זה מה שעושה את ההבדל הכי משמעותי במכבי הנוכחית.

ופארגו הוא חלק מכך. מסלול ההתקדמות של הגארד בן ה-25 מרשים. הוא זכה באליפות בשנתו הראשונה בישראל, במדי גלבוע/גליל, וכעת נראה חלק מהנוף גם במכבי וביורוליג. "אני מרגיש מאוד בנוח, רמת הלחץ זהה לכל מקום בו הייתי, תמיד יש לחץ וכולם תמיד רוצים לנצח בכל משחק".

לפחות הוא משחק בקו האחורי לצד בחור שחווה קפיצה דומה. דורון פרקינס אמנם לא זכה באליפות מחוץ ליד אליהו, אבל גם הוא התקדם מקבוצה ישראלית (מכבי חיפה) היישר לתוך סיר הלחץ הצהוב. כששניהם ביום טוב, קשה מאוד להתמודד עם הגארדים של מכבי.

"אני ודורון משחקים היטב יחד כי אנו מחבבים זה את זה ומעריכים את מה שהאחר עושה", מסביר פארגו, "אנחנו ניזונים מאוד זה מזה במהלך המשחק. אני מעריך מאוד את האינטנסיביות והקשיחות שלו. ברגע שיש בחור כזה בקבוצה, אתה תמיד רוצה להשתוות לרמת האינטנסיביות שלו".

למרות שמכבי פנתה אליו בניסיון להאריך את חוזהו, נדמה ששני הצדדים לא עובדים כרגע קשה מדי כדי להגיע לסיכום. "אף אחד לא יודע מה יהיה בעונה הבאה, אני לא חושב על כך, העתיד יגיע כשיגיע", מתחמק פארגו, שלא ויתר על חלום ה-NBA, "המטרה הבאה שלי היא לנצח במשחק הקרוב, רק על זה אני מסתכל. המטרות האישיות שלי ייכנסו לתוקף רק אחרי שנמשיך לנצח. אנחנו מרגישים שיש לנו הזדמנות טובה להעפיל לפיינל-פור. כדי לנצח עלינו להיות אנחנו, לשחק כמו בעבר, באינטנסיביות, כמו במשחק האחרון בספרד".

כדי שזה יקרה, מכבי צריכה גם שפארגו פשוט יהיה פארגו.

מלכת ההיכל | ניצחו ביד אליהו באלף השלישי

קאחה לבורל 4 פעמים

ריטאס וילנה 2

ברצלונה 2

מלאגה 2

אולימפיאקוס 2

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ