אורי טלשיר
אורי טלשיר

כדי ליצור פקק תנועה בש"ג המצומק של מכון וינגייט, אין צורך להנחית בארץ את ליידי גאגא. אפשר להסתפק גם בהתרחשות מינורית, כזו שתגרום ל-300 איש מכל הגילים לצעוד לעבר הבריכה הגדולה במדינה ולהחליט שמכל האטרקציות עלי אדמות, את הערב האביבי הזה הם יקדישו למשחקה של נבחרת הכדורמים הישראלית מול סלובקיה במוקדמות אליפות אירופה.

כבר בטקס הצגת השחקנים, בו ניצבו שתי הנבחרות בשורה ארוכה על שפת הבריכה, ניתן היה להבחין בתפישות העולם השונות - גיבורינו עמדו יחפים וחשופים, עם חולצה קצרה, בגד ים תחתון ותו לא. האורחים, לעומתם, עם כפכפי גומי וחלוקים כחולים מדוגמים, כאילו יצאו זה עתה מעיסוי שיאצו ביערות הכרמל.

בעצם היתה זו הסחה. אותם חלוקים רק הסתירו באופן זמני את ממדי גופם של הסלובקים האימתניים. "תסתכל איזה סוסים", השתומם מוטי, האוהד הכי ססגוני ביציע על תלתליו הבלונדיניים הארוכים, זקנו הלבן וסנדליו האותנטיים. הוא המתין בקוצר רוח לשער ישראלי כדי לחגוג עם רעשן העץ הענק שהכין בנגרייה של קיבוץ גבעת השלושה.

זוננשטרן מנבחרת ישראל (עם הכדור) בדרך לשער הסלובקי (תצלום: שרון בוקוב)

אחרי שקרול בצ'וב קבע 2-0 מהיר לזכות האורחים הגיע אור קרן, שהעלה את ישראל על הלוח והקפיץ את מוטי והצעצוע. "אני מפיח תקווה וחיים", הוא נופף באמוק ברעשן המשונן.

למרות הבדלי הגובה, מסת השריר, התנועה המימית וכל פרמטר אפשרי אחר בו נהנו הסלובקים מיתרון ברור, את הרבע הראשון סיימה ישראל בפיגור מזערי (2-3). לפלוגת העידוד של מוטי הצטרפו מספר נערים עם תוף ושתי וובוזלות, אבל הסלובקים ברחו ל-8-2 וניפצו את האשליה. "תראה את אח שלי", דאג אחד הצעירים, "שומר עליו איזה גודזילה ומחטיף לו מתחת למים".

תצלום: שרון בוקוב

בתום מאמץ אדיר נכנעו כובעי הים בכחול-לבן 6-18 ליריבה עדיפה בהרבה. "זו נבחרת בבנייה", השתמש המאמן אהד בן דרור בנימוקים מענפים מוכרים יותר, "רוב השחקנים שלנו מתחת לגיל 20, אנחנו בעיצומו של תהליך. בחלקים מסוימים המשחק היה שקול, אבל נפילות וחוסר איזון מאפיינים שחקנים צעירים. אין פה סודות: אם נעבוד קשה, נהיה ברמות הגבוהות גם בלי שחקנים בגובה שני מטר עם מוטת ידיים כמו הסלובקים". יו"ר האיגוד, אבי קסוטו, סיפק את התוספת הנדרשת: "הכל מתחיל ונגמר בכסף, 100 אלף דולר יעשו את ההבדל".

הצופים המחויכים ניצלו את המפגש החברתי לשיחות חולין על טיולים ותכניות לפסח, עובדי התחזוקה ניגשו לפינוי השערים מהמים, שדה המשחק הפך שוב לבריכת שחייה והכדורמים חזר לצל, לפחות עד שיגיע הספונסר ויושיע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ