איתי מאירסון

1. כשקבוצה רצה לאליפות היא מספרת לעצמה סיפור, עלילה כלשהי בה היא הדמות הראשית וכל השאר הם רק סטטיסטים. בשלבים האלה של העונה, קבוצה שרצה לאליפות מכירה בקיומם של משחקים משלושה סוגים בלבד: משחקים חד צדדיים שמסתיימים בניצחון קל, משחקים חד צדדיים שבהם עליה לחצוב בסלע כדי להוציא 0-1 קטן והרואי, ומשחקי עונה.

מה שקרה אתמול בדקה החמישית של תוספת הזמן תפס את הפועל לא מוכנה, ותתפלאו, הכוונה היא לא לשער של צעירי, אלא למה שהתרחש שלוש שניות קודם לכן: השעון מראה 95 דקות, גלבאן מוביל את הכדור קדימה ומריץ את מרינקוביץ' ימינה בכדור טיפה, אבל רק טיפה חזק מדי. מרינקוביץ', ברור, יכדרר לעבר דגל הקרן וידגור עליו, כדי להעביר בשלום את השניות האחרונות של המשחק ולצאת עם תיקו.

שחקני הפועל ת"א לא מבינים איך גנבו להם את ההצגה, אתמול (תצלום: ניר קידר)

אבל רגע - משום מה הוא מרים כדור חד למרכז הרחבה, מתוך מה שנראה כמו רצון לאיים על השער. הבנתם מה קרה כאן? כי בהפועל עדיין לא. הפועל אמנם יודעת להתמודד עם סטטיסט תורן שמוציא ממנה תיקו, אבל אין לה מושג מה עושים כשהסטטיסט הזה לא הולך לדגל הקרן כדי להעביר את השניות האחרונות. בני יהודה סרבה לגלם את התפקיד שהפועל ייעדה לה בסיפור שגוטמן מספר לעצמו, והסרוב הזה התחיל כבר בדקה הראשונה של המשחק. בדקה ה-95 הוא רק הפך למה שבהפועל בוודאי יקראו "טוויסט בעלילה".

2. שניים ממשחקי ליגת העל התקיימו אתמול ללא קהל. במחצית המשחק בין מכבי תל אביב למכבי פתח תקוה, הגיע אבי לוזון לעמדת הראיונות ונראה כמו נפגע חרדה. הגנרל הנערץ המליץ לצה"ל להגיב ב-100 טילים על כל טיל שהם יורים עלינו (אל תדאג, עובדים על זה), אבל לטענתו ההחלטה שלא לאפשר הכנסת קהל היא פרס לטרור, שמבקש לשבש את חיינו.

לא נעים לראות איצטדיון ריק, ולא משנה מה הסיבה. איצטדין הי"א באשדוד, אתמול (תצלום: אילן אסייג)

אתה צודק, לוזון, כדורגל בלי קהל הוא באמת לא כדורגל, ואפילו בחמאס יודעים את זה. אבל תגיד, איזה ארגון צריך לדעתך לקחת אחריות לכל אותם משחקים שמתקיימים ללא קהל בגלל החלטות בית הדין של ההתאחדות?

אלי גוטמן אחרי ההפסד: "אסור להוריד את הראש" | אורי טלשיר ומשה הרוש

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות