בטבעת זו: הכוכבים פותחים את פלייאוף ה-NBA

המלך לא יעצור עד שישוב לכיסאו, הממבה עמל ללא הרף על עקיצה שלישית ברציפות, ג'ורדן החדש רוצה להוכיח שהוא באמת כזה, סופרמן מחכה שמישהו יספור אותו, והטריו המזדקן מנסה לשחזר את רגעיו הגדולים פעם אחת אחרונה. הסופרסטארים של הליגה הטובה בעולם הגיעו סוף סוף לרגעים האהובים עליהם בשנה

אלעד זאבי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלעד זאבי

פלייאוף ה-NBA שהתחיל הלילה מבטיח להציג כוכבים שייפלו חזק וכוכבים חדשים שיזרחו. זמן מצוין לבחון מה נשתנה העונה אצל הסופרסטארים של הליגה, רגע לפני שהם נפגשים ראש בראש בקרב הגדול על הטבעת.

לברון ג'יימס

קשה להיזכר בשחקן שפתח עונה במקום נמוך יותר. רגע אחרי שהפך לנבל שאמריקה אוהבת לשנוא תוך משדר מטופש בן שעה ב-ESPN, בו הכריז בהתנשאות כי הוא "לוקח את כישרונו למיאמי", גם משרדי יחסי הציבור המפוארים ביותר העדיפו לתפוס ממנו מרחק. פתיחת העונה הגרועה של ההיט רק סיפקה תחמושת נוספת לעלוב במלך לשעבר, שספג בוז בכל אולם. מנחי לייט-נייט התבדחו על חשבונו, יריבים הקניטו ואפילו ברק אובמה הביע דאגה.

לברון ג'יימס (תצלומים: רויטרס ואי-פי)

אלא שאיפשהו בדרך השתבשה תכנית ההמון, שהמתין ללברון בכיכר העיר אוחז בקלשונים. בניגוד לציפיות, ג'יימס לא רב עם המאמן (דחיפה קלה לא נחשבת), לא הוציא תסכול על חבריו לקבוצה (רק הזיל דמעה) והמשיך להיות השחקן הדומיננטי ביותר במשחק. אחוזיו גבוהים מאי פעם, הוא פיתח משחק פוסט-אפ מגוון ויציב ומוביל את הליגה בנקודות במשחקי חוץ.

לפני שבועיים טען כי הוא חש שהעונה הנוכחית היא "היעילה ביותר שהיתה לי בקריירה". ב-MVP שלישי הוא כנראה לא יזכה, אלא שלברון רשם הישגים אחרים, ולא מדובר במניות שרכש בליוורפול. לא רק שמיאמי לא התרסקה - היא סיימה במקום השני במזרח, לפני אורלנדו ובוסטון.

אפילו אצל האוהדים דברים זזים לכיוון חיובי יותר. השבוע נודע כי גופייתו שבה למקום הראשון ברשימת הנמכרות ביותר. ואם זה לא סוג של מחילה, אז מה כן?

מצב צבירה לקראת הפלייאוף: מצוין. בריא ונחוש מתמיד כאשר ההיט במומנטום חיובי. אובמה יכול להתפנות לדברים החשובים באמת.

קובי בראיינט

עונה קצת מוזרה לאלופה, וכפועל יוצא מכך גם לבראיינט. מבחינה קבוצתית, זו היתה רכבת הרים נוסח הוליווד. פתיחה חזקה, שגרה שוחקת, שובע, עייפות, הפסדים מביכים לפני האולסטאר, רצף ניצחונות מדהים לאחר מכן ושוב דעיכה לקראת הסוף.

במישור האישי, נדמה כי 15 עונות בליגה מתחילות לגבות מחיר מהגוף, מהנפש ואפילו קצת מהיכולת של הממבה. מצד שני, זה עדיין קובי בראיינט. "כבר כל כך התרגלנו לגאונות שלו, עד שאנו לוקחים אותו כמובן מאליו", מנתח כריס ברוסארד מ-ESPN, "כל מה שהוא עשה העונה זה בסך הכל להוביל בנקודות ובאסיסטים את הקבוצה הטובה בליגה".

קובי בראיינט

בראיינט הציג מדי פעם מנות גאונות מזדמנות ואת האולסטאר ניצל כדי להעביר מסר ליריביו, אך במקביל סבל מכמות ערבים חלשים (בסטנדרטים שלו, כמובן) גדולה מבעונות קודמות. גם תדמית המומחה לניצחונות בקלאץ' ספגה פגיעה אחרי כמה זריקות רעות או איבודים בסיום משחקים, כמו בהפסד ליוטה לפני שבוע. ושוב, זה עדיין קובי בראיינט.

מצב צבירה לקראת הפלייאוף: רגיש. בראיינט עצמו נראה קצת מתוסכל, משום שגם הוא יודע שאינו תלוי רק בעצמו. לך תשכנע חבורה שבעה לטרוף את הפארקט עבור טבעת שלישית ברציפות.

דריק רוז

יש הרבה אולסטארים בליגה הזו. אפילו ג'מאל מגלויר היה כזה לכמה שניות. אבל אם מישהו רוצה לדעת מה צריך לעשות כדי לבצע את הקפיצה למעמד של סופרסטאר, רצוי שישחזר צעד אחר צעד את העונה שנתן דריק רוז.

גם אם יזכה ב-MVP - וכל הסימנים מעידים שכך יהיה - רוז עדיין יחסר את ההילה שיש לג'יימס או לבראיינט, אבל למדרגה הצמודה אליהם הוא כבר הגיע. כמובן שהמספרים הם חלק חשוב בכך, אבל ממש לא העיקר. מנטליות הווינר של רוז, שבתחילת העונה לא הבין למה צוחקים עליו כשענה "אני" בתשובה לשאלה מי לדעתו יזכה בתואר השחקן המצטיין, היא שהופכת אותו לשחקן בעל הערך הגדול ביותר עבור קבוצתו. "היו הרבה לפניי שקלעו המון נקודות ויהיו גם אחריי, אבל עבורי לנצח זה הכל", הסביר.

דריק רוז

בעזרת מאמן וורקוהוליק, תום ת'יבודו, וצוות מסייע שגם נדלק ממושגים כמו "עבודה קשה" ו"הגנה", הוא עמד במלתו - אין בליגה קבוצה שניצחה יותר מהבולס העונה. וזה מה שעושה סופרסטאר.

מצב צבירה לקראת הפלייאוף: אופטימלי. ביטחון עצמי וקבוצתי בשמים, רצף ניצחונות מרשים בפינאלה, יתרון ביתיות. הזמן המושלם להתחיל בטיפוס לעבר הדרגה של ג'יימס ובראיינט.

דווייט הווארד

סטן ואן גנדי נחשב לאחד האנשים המאוסים בליגה, בעיקר בגלל הפרצוף הבכייני, הזועף והרוטן תמידית. אלא שכל זה לא משנה את העובדה שמאמן אורלנדו לא טועה לגמרי כשהוא אומר כי לדווייט הווארד מגיע תואר ה-MVP העונה. "בתקשורת כבר החליטו לתת את הפרס לדריק רוז", אמר לפני שלושה שבועות, "אבל לא תצליחו לשכנע אותי שיש שחקן שמשפיע על כל כך הרבה התקפות במשחק כפי שעושה דווייט".

העונה של אורלנדו היתה רחוקה מלהיות אופטימלית. גם שידוד המערכות הכולל יחסית בתחילתה לא הצליח לשפר משמעותית את הקבוצה, שעדיין לוקה ביציבות. אלא שלמג'יק בכל זאת היה גורם קבוע במשך כל העונה, שהיה גבוה, חזק ופשוט טוב יותר מכל שחקן אחר בעמדה שלו.

דווייט הווארד

בגיל 25 ובשנתו השביעית בליגה, סיפק הווארד את עונתו הטובה בקריירה. הוא קלע כמעט חמש נקודות יותר מבעונה שעברה, ולא גרע פסיק מהתרומה הדומיננטית בהיבטים אחרים. "המג'יק מדורגים במקום השלישי ביעילות הגנתית קבוצתית מבלי שיש להם אפילו שחקן הגנה נורמלי אחד מלבד הווארד", טוען אשף הסטטיסטיקה ג'ון הולינגר, "זה אומר הכל".

מצב צבירה לקראת הפלייאוף: עצבני. האיש שעמד יותר מכולם על קו העונשין העונה גם ספג יותר טכניות מכל אחד אחר והושעה פעמיים. הדחה מוקדמת מהפלייאוף רק תרגיז אותו יותר.

הטריו של בוסטון

בתחילת העונה, האמונה הרווחת במסצ'וסטס וסביבותיה היתה שעם פול פירס, ריי אלן וקווין גארנט בריאים, הסלטיקס יכולים ללכת עד הסוף. מהבחינה הזו, בבוסטון יכולים להיות מרוצים. בניגוד לשנה שעברה, שלושתם נתנו עונה יציבה ובריאה, ואפילו חזרו לאולסטאר בהרכב מלא חרף 105 שנותיהם המשותפות. הבעיה המסתמנת היא כל השאר.

פול פירס

ערב פתיחת הפלייאוף, פתאום השאלה היא לא האם הרגל של גארנט תחזיק או האם האוויר בריאות של פירס ואלן יספיק. תקוות האליפות של הסלטיקס תלויות כעת דווקא בגורמים שמחוץ לשלישייה הגדולה, כמו הירידה ביכולתו של ראג'ון רונדו או אובדן היתרון מתחת לסלים עם לכתו של קנדריק פרקינס והשבריריות של שאקיל אוניל.

הג'נרל-מנג'ר דני איינג', בכל אופן, עדיין משוכנע ביכולתה של השלישייה להוביל את בוסטון ליעד. "אני מאמין גדול בחבר'ה האלה ובמה שהפך אותם לכאלה שחקנים גדולים", הצהיר בשבוע שעבר.

מצב צבירה לקראת הפלייאוף: יכול להיות יותר טוב. התוצאות והיכולת בחודש האחרון רחוקות מלעודד, אך אולי ההגנה הגרועה של הניקס תשפר את מצב הרוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ