לשלוח את מכבי חיפה אל ספת הפסיכולוג

מה באמת קרה בקופסה בדקה ה-19, והאם ליאור רפאלוב ייבחר לשחקן העונה גם אם חיפה לא תיקח אליפות? אודי שרבני מתכנן על "יום הכדורגלן"

אודי שרבני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודי שרבני

1. רפאלוב - אם חיפה תיקח אליפות (זאת אומרת, לפני כן יעקב שחר יקזז גבותיו ממול המוניטור בתא הכבוד), האם ליאור רפאלוב ייבחר לשחקן העונה? בהנחה שחיפה לא תהיה אלופה, אז הדבר יהיה ברור יותר: הוא לא ייבחר כי בדרך כלל משתייך השחקן הזה לאלופה. אבל אם כן? רפאלוב ייבחר. אבל מה זה אומר על הליגה שלנו? שהרי רפאלוב טוב וכישרוני ופוטנציאל ו"אולי השנה", אבל הוא לא סחב את חיפה. לא באמת. אם גילי ורמוט מוערך יתר על המידה (מצטער חברים), אז רפאלוב יהיה שחקן העונה כברירת מחדל.

אחמד סבע (במרכז) שולח את החיפאים אל ספת הפסיכולוג (תצלום: שרון בוקוב)

2. ברומו של עולם - בדקה ה-19 סבע השאיר בעקב נהדר את מוגרבי מול דוידוביץ', ומוגרבי נפצע וירד על אלונקה. זאת אומרת, לפני כן הוא ניסה להקפיץ מעל דוידוביץ' והאחרון קרא את המהלך. למה מוגרבי ירד על אלונקה? כי הוא הקשית בליגת העל של הכדורגל הישראלי. הוא לא הקשית בגמר המונדיאל (הגיוני), הוא לא הקשית במשחק שקובע ירידה (הגיוני), הוא לא הקשית במשחק שקובע אליפות או בגמר גביע הטוטו (אלמנטרי). הוא הקשית במשחק שקובע אם קבוצתו תהיה בפלייאוף העליון! הוי המרגמות.

3. נתניה - המגרש בנתניה דורש אחדות. אתה לא יכול לשחק שם אם אינך מאוחד עם חבריך. בעתיד, במגרש אחר, המדיום ישנה זאת. אבל עד אז, הקופסא דורשת אחדות מחשבתית. ויש את זה בנתניה, אבל לפני תחילת העונה גם ידעו שחקניה שלא ייקחו אליפות ולא יירדו ליגה. ואז? האחדות משעממת, הופכת לנטל; קמה בבוקר לפרקים, ובפעמים אחרות זוחלת לרכבת הפוטנציאל שלה. נתניה מזקינה בכל משחק כי אין לה לאן ללכת, ואנשים שאין להם לאן ללכת (חוץ מלקבוצות אחרות) מפריעים בעיקר למי? לאחדותם.

4. חיפה - בדמיוני, אני רואה ספה ארוכה שמכילה 22 אנשים, עליה יושבים כל שחקני הסגל של חיפה מול פסיכולוג (לא ספורט), ומודים, אחרי נבירה, שהם סובלים מפוסט-טראומה (קודם לכן היו בדיחות פסיכולוגיה כדי לשבור את המבוכה). משם, דברים אלו יוכרו אצל ארגון השחקנים ויינתנו פיצויים (לא עוד בימוי פציעה בשביל כספי הביטוח), ואולי אפילו "יום הכדורגלן" לציון המהלך. וכל זאת למה? כי "חיפה חייבת להשתפר" בשביל לקחת אליפות השנה. רבאק, זה תיכף נגמר, מה זה ה"להשתפר" הזה?

פסקול המשחק: Neil Young ," Cortez The Killer"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ