הפועל תל אביב הצליחה לעצור את הזמן

כל הליגה חונכה ושוכנעה שהפועל ת"א היא קבוצה של ווינרים בדיוק כשם שכל הליגה משוכנעת שמכבי חיפה זו קבוצה של פראיירים

אלעד ליפשיץ, רחבת העונשין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלעד ליפשיץ, רחבת העונשין

הזמן עומד. כל העת מרחף הרושם שאנחנו לא כאן, שעוד לא הגענו לפה בכלל. התחושה ברורה - אנחנו בעונה הקודמת. עדיין חיים אותה, עדיין משחקים בה. ואם כך, אז אפשר כעת בהחלט להעריך שלהפועל תל אביב יש סיכויים מצוינים לזכות בתואר האליפות של העונה הקודמת. נותר רק לתהות - כיצד היא הצליחה לעצור את הזמן?

הדומיננטיות של הפועל היא בהרתעה. מקצועית, הקבוצה הזו אינה בכושר כבר לא מעט זמן, אך נוכחותה המרתיעה נותרה ונשארה. כל הליגה חונכה ושוכנעה שמדובר בקבוצה של ווינרים. זה מוטמע, מופנם. בדיוק כשם שכל הליגה משוכנעת שמכבי חיפה זו קבוצה של פראיירים. עכשיו לך תאמין שתצליח לדפוק את הווינרים. למעשה, אין דבר כזה לדפוק ווינרים. גם בני יהודה לא יכולה, לא במאני טיים. בני יהודה תצטרך למצוא הזדמנות אחרת, כנראה נגד הפראיירים. השאלה היא רק איך הצליחה הפועל לשכנע את כולם שהיא כזו ווינרית?

אלי גוטמן עומד מול המצלמות ומספר מיוזמתו שאין פייבוריטית לקראת משחק העונה. הוא אומר את זה, אך התשדורת היא בכלל מתנשאת. המלים יוצאות מהפה, מנסות להקרין צניעות, אך מה שמתפרש זהו ביטחון עצום. איך בעצם קורה ההיפוך הזה? ובכן, זה קורה משום שקשה להאמין לגוטמן. קשה לחשוב ברצינות שהוא מתכוון לדבריו, קשה להשתכנע שזוהי האמת שלו. הרי עקרונית, הפועל בהחלט פייבוריטית. לכן התחושה היא שגוטמן מדבר רק כדי להנמיך באופן מלאכותי את הפועל. ואם צריך להנמיך כך את הפועל, סימן שהיא עליונה.

לאורך תקופה ארוכה הצליח גוטמן לנטוע את התחושה שכולם צריכים להגיד לו תודה. אלישע לוי, מנגד, עדיין אומר תודה בעצמו. הוא לא מרגיש חזק ולא מרגיש גדול. הוא עדיין מוקיר את ההזדמנות. וגוטמן - הוא כעת זה ששוקל אם לתת להפועל הזדמנות בעונה הבאה. בעקבותיו, גם השחקנים נדבקים בתחושה: הם לגמרי משוכנעים שהם חד פעמיים - דור חד פעמי, התקבצות נדירה של אספני תארים. כך למעשה נבנתה הווינריות. לוזרים, מנגד, ממשיכים להאמין שזה רק המזל הרע שדופק אותם. עכשיו מגיע משחק העונה. לחיפה כדאי מאוד למחוק מההכרה את המונח מזל. בהפועל בכלל לא שמעו עליו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ