ליגת העל בכדורגל: הבשורה על פי גוטמן

רחבת העונשין

אלעד ליפשיץ, רחבת העונשין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלעד ליפשיץ, רחבת העונשין

אלי גוטמן עומד מחוץ לבודקה, כמה מטרים מהספסל, סמוך לקו. הוא אוחז את סנטרו בידו. בוהה. תיכף הוא יזיז מעט את היד. עכשיו תונח האצבע ליד העין, בעוד האגודל תישען על הלחי. הוא עדיין בוהה. אתם, נסו לשמור כעת על שקט - אלי גוטמן חושב. כן, כך זה נראה. אלו הם רגעיו של הגאון החושב. ואולי אלו הם רק רגעיו של מי שרוצה להיראות כמו גאון חושב.

אלי גוטמן שיחק אתמול את הבונקר הכי בסיסי שיכול להיות, התגוננות בגרסתה הפרימיטיבית ביותר. ועדיין, כולם מסוגלים להאמין על גוטמן שהכל פה היה כרוך במחשבה עמוקה. גאון, באמת. איכשהו הוא הצליח לשכנע שהכל אצלו תמיד חדש, הכל חם מאירופה, הכל בשורה. בטח, הכל אצל גוטמן מודרניזציה.

הנה למשל כמה בשורות מודרניות מאתמול: ההוראות ההגנתיות שקיבלו כל שחקני השדה של הפועל? חכו, תיכף תראו כמה מחשבה הושקעה בזה. בזבוזי הזמן של אניימה? חכו, תיכף תראו איך זה יתעתע פסיכולוגית בעצבים של חיפה. הפועל ממשיכה לסגת ולשפר לאחור? ברור, זה מפני שהמוח החושב מבשל אקזיט לדקות הבאות. ובכן, בהפועל יהוד זה אולי היה בונקר, אבל אצל גוטמן זוהי כמובן בשורתה החדשה של איכות המחשבה.

עתה עולה השאלה - מדוע בעצם בחר אתמול גוטמן לשחק באופן הזה? מדוע בכלל הוא החליט מראש ללכת על טקטיקה נסוגה? הרי בסופו של דבר עמדה לרשותו הקבוצה הפורייה בליגה, מול השוער הכי חסר ביטחון בליגה. ובסופו של דבר, בניגוד להפסד הזה אמש שעדיין מותיר את העסק פתוח, ניצחון של הפועל היה סוגר לגמרי את העניין. אז מדוע, אם כך, גוטמן לא התעלם מהאינסטינקט להתגונן?

כמעט שתי עונות רצופות שהכל מסתדר לגוטמן. הקיזוז - פעמיים; הרוש הודף; צעירי כובש; חכמון שורק; גוטמן התרגל שהמציאות תמיד מחייכת ובסוף הכל מסתדר. וכשהכל מסתדר במשך כל כך הרבה זמן, אפילו טקטיקה הפוכה במשחק העונה מרגישה כמו טקטיקה נכונה. כל מחדל נתפש כהברקה.

כך הפסיד גוטמן להפועל את משחק העונה. ועכשיו, כלום כבר לא תלוי בו יותר. כעת נותר לו רק לקוות שאיכשהו, המקריות שוב תחייך בסוף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

סינר פמיניסטי

RBG מתהפכת בקברה, אבל לא יכולה לעשות הרבה כקישוט לחדר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ