אייל גיל

זוכרים השנה איזשהו ריב בהנהלה? חיכוכים בחדר ההלבשה? בילויים לא ספורטיביים? חילופי מהלומות על רחבת הריקודים? פליטות פה אומללות של המאמן? אחרי לא מעט שנים מלאות סכסוכים, דם רע ורהב אינסופי, סוף סוף יש למכבי תל אביב אליפות ראויה. כזו שעומדת בערכים הגבוהים שהיא מציבה לעצמה, ויותר מכך - בקריטריונים הבלתי אפשריים שאנו מעמידים בפניה.

היא צריכה להיות אטרקטיבית אך לא שחצנית, דורסת אך לא משפילה, ישראלית אך בו בזמן בינלאומית, ייצוגית ופטריוטית אך לא דביקה. בין כל הטיפות האלה, תחת עול הדרישות העצום, הידסה השנה מכבי תל אביב בהצלחה מעוררת כבוד. עובדה, אפילו אנחנו, עיתונאים קרי לב וציניקנים שרק מחכים לה בפינה, נותרנו אילמים ונטולי ביקורת.

הו, האידיליה. מזרחי וגור שלף מתחבקים, גיא גודס מביט מהצד בהנאה, אתמול ביד אליהו (תצלום: ספי מגריזו)

מכבי תל אביב לא רק הציגה השנה כדורסל משובח וקבוצתי, אלא גם עשתה הרבה יותר מכך - היא שיקמה את המותג. בדיוק לפני שנה נדמה היה שרענן כץ, פיני גרשון ואלן אנדרסון החריבו כל מה שנותר מהגווייה הצהובה. והעונה? מכבי תל אביב הצליחה לחזור לבמה המרכזית, שחקניה מעטרים שערי עיתונים ותכניות פריים טיים, דייויד בלאט הפך לשם שמתגלגל בפי כל, ולפתע כל ילד מזהה את גיא פניני ברחוב.

לא נדרשו לכך יותר מיליונים מבעבר, לא נזקקו שירותיו של רני רהב. מכבי פשוט למדה להירגע קצת, לשחרר, להתמקצע. פתאום קבוצה של מיליונים משדרת צניעות, עבודה קשה, הגנה קשוחה, קבוצתיות מדבקת ושמחת חיים. הרעיון להחזיר את הישראלים הבכירים בכל מחיר, ההחלטה לתת את המפתחות לבלאט המקצוען וחסר הפשרות, והניסיון להיות קצת יותר גדולים מהמכשולים שניצבו בדרך, אלה שהטילו בעבר כתמים - סוגיית הפיינל-פור, פרשת יום הזיכרון, הפרצופים של שחורציאניטיס על הספסל וכו' - הפכו את העונה של הצהובים לנטולת רבב. כזו ששווה פרס ישראל.

גם הילדים ברחוב כבר מזהים אותו. פניני, אתמול (תצלום: ספי מגריזו)

למכבי תל אביב עוד צפויים ימים רבים בהם נשמיץ אותה, נחבוט בה ונעקם את הפרצוף מהגודל ומהסיאוב. לא פעם תהיה מידה לא מבוטלת של צדק בדברים. אבל לא היום. לא עכשיו. כעת צריך להוריד את הכובע לעונה יוצאת דופן - בספורטיביות, בענווה ובהתנהלות שבה - של המועדון הגדול ביותר בתולדות המדינה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות