הארץ
ספורט

פיפ"א על הכוונת של אחמדינג'אד. נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, התפנה אמש (שלישי) מעיסוקיו הרבים - כמו הכנסת צוללות לים סוף - והתייחס בחומרה להפסד הטכני שספגה ביום שישי האחרון נבחרת הנשים הלאומית. השחקניות האיראניות עלו למשחק במסגרת מוקדמות אולימפיאדת לונדון 2012 נגד ירדן בעמאן, כשהו לבושות בחיג'אב המסורתי - דבר הנוגד את קוד הלבוש של פיפ"א. לאחר שהתבקשו להסיר את כיסוי הראש וסירבו, הוחלט על הפסד 3-0 לחובתן. ועכשיו אחמדינג'אד עצבני.

נבחרת הנשים של איראן בכדורגל (תצלום: רויטרס)

"מדובר בחבורה של דיקטטורים וקולוניאליסטים שמנסים לכפות את סגנון החיים שלהם על אחרים", אמר הנשיא במסיבת עיתונאים שקיים. "נתמודד במלוא הרצינות עם אלו שדאגו לבצע את העבודה המכוערת הזאת", הבטיח.

עוד הצהיר אחמדינג'אד כי הוא "גאה בבנות שלנו", והוסיף: "דרשתי לחקור את העניין, ונשקול ברצינות להתעמת עם הדיקטטורים שרק לובשים את חלוק הדמוקרטיה".

"גאה בבנות שלנו". אחמדינג'אד (תצלום: רויטרס)

זעם רב נרשם גם בהתאחדות האיראנית לכדורגל, שהגישה תלונה רשמית לפיפ"א. התאחדות הכדורגל העולמית הספיקה לדחות את הטענה, והוסבר כי "ההחלטה של פיפ"א ממארס 2010, אשר מתירה לשחקניות לעטות כובע שמכסה את ראשן ושיערן, אך לא את הצוואר והאוזניים, עדיין תקפה"

בפיפ"א גילו כי "המשלחת האיראנית הבהירה מראש כי היא מודעת לעניין. למרות זאת, השחקניות הופיעו למשחק כשהן לובשות את החיג'אב, וכשראשיהן וצוואריהן מכוסים לחלוטין - דבר המהווה הפרה של חוקי המשחק. המשקיף מטעמנו ושופט המשחק פעלו בהתאם לחוקים ושרקו לסיום".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ