מכבי ת"א בליגה האדריאטית: מחיר התענוג המפוקפק

בדומה לקדנציה הקודמת בה שיחקה מכבי ת"א בליגה האדריאטית, תיאלץ האלופה הישראלית לנדוד בין טרמינלים לאולמות עלומים. רק שהפעם, ממש כמו צ'אק אידסון, גם תחרותיות לא תהיה

אודי הירש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודי הירש

המסקנה המרכזית מהקריירה של דייויד בלאט במכבי תל אביב היא שאם מאפשרים לו להעביר די אימונים מדי עונה, הקבוצה תצליח. עוד לפני שהיה מנהל משחק מוצלח, בלאט היה מאמן אימונים מצוין. בעוד חלק מעמיתיו רואים במפגש היומיומי עם קבוצתם פעילות משעממת, בלאט מנצל כל רגע להוספת תרגילים, להקניית הרגלים ולהכנה ספציפית למשחקים.

מתי הוא יספיק להעביר אימונים? בלאט (תצלום: ספי מגריזו)

בשלוש העונות בהן כיהן כעוזרו של פיני גרשון העביר בלאט את מרבית האימונים, והתוצאה היתה גביע סופרוליג, גביע יורוליג והעפלה נוספת לגמר. בעונת 2002, הפעם כמאמן ראשי, הוביל בלאט את מכבי לפיינל-פור. בעונה הבאה הצטרפה מכבי לליגה האדריאטית, ובמקום להתאמן היא נדדה בין טרמינלים לאולמות מלאי עשן סיגריות במדינות יוגוסלוויה לשעבר. מכבי הירבתה להפסיד ביורוליג, הופתעה בגמר האדריאטית ובלאט שילם על הכישלון בכיסאו.

הבעיה העיקרית היא שהפעם, בניגוד לקדנציה הקודמת של מכבי, למפעל השלישי והמעיק בו תיטול חלק לא יהיה אפילו הערך המוסף של התחרותיות החסרה בליגה המקומית. חלפו הימים שהקבוצות מחבל הארץ שותת הדם הצליחו להחזיק את כוכביהן ומאמניהן המצטיינים עד גילים מתקדמים. קבוצה כפרטיזן בלגרד, שגברה על מכבי ברבע גמר היורוליג ב-2010, היא בגדר נס שספק אם יחזור, בטח לאור העובדה ששחקנה המוכשר ביותר, יאן וסלי, יעזוב הקיץ ל-NBA. הכוכב של המופרם ורסאץ' נטש בגיל 21 לטובת קבוצה אירופית בכירה. קוראים לו מילאן מצ'באן. מרבית הסגלים מורכבים מילדים שעוד לא הבשילו, משחקנים מתבגרים שכבר שבו מהסיבוב באירופה ומשני זרים מהדרג השני. את שתי הקבוצות הבכירות במפעל, פרטיזן ולובליאנה, ניצחה מכבי העונה בהפרש ממוצע של 21.5 נקודות.

יהיה קשה בלעדיו. אידסון (תצלום: ניר קידר)

כשמכבי החלה במגעים עם הליגה האדריאטית, נדמה היה שתוכל להסתדר ביורוליג גם אם תוותר על כמה אימונים. במלים אחרות, צ'אק אידסון עוד היה בתמונה. אלא שהפורוורד המצוין עזב, ולפתע נותרה מכבי בלי שני שלישים מהקו האחורי שלה (יחד עם דורון פרקינס) וללא שני השחקנים שהחזיקו את הגנת הלחץ שלה. גם אם מרבית הסגל יישאר על כנו, אין דרך אחרת לשלב שני שחקני חמישייה חדשים פרט להרבה אימונים איכותיים. תחת זאת, מכבי תיאלץ להתמודד עם עוד הפסדי חוץ מתסכלים, עוד עייפות ועוד מתח. באמצע העונה, כשהשחקנים יתקשו להיזכר אם הם נמצאים בפודגוריצה או בנובו מסטו, ספק אם מישהו יתנחם בשני מיליון היורו שמשלשל המועדון לכיסו תמורת התענוג.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ