בעלים מאחורי הסורגים: ואולי הפועל פ"ת היא רק ההתחלה

בעלי המועדון, תומר סיני וגל חצור, חשודים כי ביקשו משחקנים להשפיע על משחקים בליגת העל לטובת שוק ההימורים הבלתי חוקיים. תיחקר האפשרות שהשיטה הונהגה בקבוצות נוספות באמצעות אותם מתווכים. מעצרם של השניים הוארך בחמישה ימים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בשעות אחר הצהריים אתמול יצא תומר סיני מחדר החקירות במפלג ההונאה ביבנה, תוך שהוא מלווה באחד מחוקריו. הוא נראה תשוש, שפשף בייאוש את ראשו, נעמד מול החלון והצית סיגריה. "המצב לא כל כך טוב", אמר ל"ספורט הארץ" בזמן הפוגה קצרה מהחקירה שארכה שעות ארוכות, "אני נמצא בסיטואציה לא נעימה, קשה להרגיש טוב כשאתה נמצא במעצר וישן עם פשפשים. המצב לא פשוט, אבל אני מקווה שהכל יהיה בסדר".

אתמול הוארך בחמישה ימים נוספים מעצרם של סיני ושל גל חצור, שותפו בבעלות על הפועל פתח תקוה, לאחר ששופטת בית משפט השלום בראשון לציון, איטה נחמן, קבעה כי קיים חשד סביר לכך שהשניים ביצעו את העבירות שמייחסים להם חוקרי יחידת ההונאה במחוז המרכז: לקיחת שוחד בתחרויות, מרמה בנסיבות מחמירות וקשירת קשר לפשע.

גל חצור, אתמול בבית המשפט. "שמים אותי בתא מעצר עם פושעים ואנסים, זה לא לכבודי" (תצלומים: אילן אסייג)

קודם לכן הגיעו השניים לבית המשפט כאשר הם אזוקים בידיהם וברגליהם. ראשון נכנס לאולם חצור, אותו ייצגו עורכי הדין אבי חימי ואבי וכניש. נציג המשטרה טען כי חצור חשוד שבמהלך השנה וחצי האחרונות קשר לכאורה לביצוע עבירות של מרמה בנסיבות מחמירות, והיה מעורב כביכול בשוחד בתחרויות באמצעות הימורים בלתי חוקיים. על פי החשד, היטו סיני וחצור משחקי אימון של הקבוצה לטובת עבריינים שבבעלותם בנק הימורים בלתי חוקי, בין היתר דרך גורמים שפעלו מטעמם והתחזו לשופטי כדורגל. בנוסף חושדים במשטרה כי הטיית המשחקים התבצעה בשלושה משחקים לפחות בליגת העל וכן בזמן מחנה האימונים שערכה הקבוצה בחו"ל, בין היתר בתשלום שוחד כביכול לשופטים.

על פי החשד, ניסו הבעלים להשפיע על מספר שחקנים בקבוצה, ביקשו מהם לא להשקיע את מרב יכולתם, או להשפיע לכאורה על המשחק - זאת כביכול באמצעות ביצוע עבירות ויזימת הוצאות חוץ וקרנות. בשלב זה נראה על פניו כי סיני שקוע בבעיה גדולה יותר מחצור. במשטרה חושדים כי הוא שניהל קשר ישיר עם עבריינים, ונתן להם לעשות ככל העולה על רוחם במועדון. סיני, כך על פי החשד, נטל על עצמו את הסמכות המקצועית במועדון לאחר שהבין כי המאמנים מחבלים בתכניותיו.

כרגע נראה שהמטרה העיקרית של המשטרה היא להגיע לגורמים העומדים מאחורי שוק ההימורים הבלתי חוקיים, המגלגל מאות מיליוני שקלים בשנה. החוקרים קיבלו בימים האחרונים זריקת עידוד ממספר נחקרים ששיתפו פעולה, ואף ייתכן שגויס עד מדינה בפרשה. בימים הקרובים יזומנו לחקירה שחקנים ומעורבים אחרים, ועשויים להתבצע מעצרים נוספים. במשטרה סבורים כי הפרשה עשויה להוביל ליצירת אפקט כדור שלג בכדורגל הישראלי, ותיבדק האפשרות שהשיטה פעלה גם במועדונים אחרים בתיווכם של אותם הגורמים.

במהלך הדיון בבית המשפט פרץ חצור בבכי ופנה לשופטת: "שופכים את דמי, באתי ממקום אחר בכדורגל, השקעתי מספיק מיליונים בקבוצה הזאת. זה שטויות, שמים אותי בתא מעצר עם פושעים ואנסים, זה לא לכבודי". עו"ד חימי טען בתום הדיון כי "המעצר מיותר. מדובר באדם רציני שתרם מהונו ומכספו לציבור, ואנו מאמינים שבימים הקרובים תתברר חפותו המלאה". מחר מתכוונים השניים, באמצעות עורכי דינם, להגיש ערעור על מעצרם בבית המשפט המחוזי בפתח תקוה.

סיני בבית המשפט, אתמול

יו"ר עמותת הפועל פ"ת, דני לוי, שנחקר גם הוא בפרשה ושוחרר שלשום למעצר בית בתנאים מגבילים, אמר אתמול: "הכל שטויות, לא עשינו שום דבר בניגוד לחוק".

בינתיים בהתאחדות

במקביל, ממתינים בהתאחדות לכדורגל לסיום חקירת המשטרה נגד ראשי הקבוצה, שכן כל עוד היא מתנהלת החוק אינו מאפשר לפעול ולקבל החלטות בנוגע לגורמים המעורבים. גם החקירה של חברת ויצמן-יער, שהחלה לפני מספר שבועות בעקבות בקשה של הרשות לבקרת התקציבים, הוקפאה עד תום עבודת המשטרה.

ללא קשר לפרשה, העניק אתמול בית הדין העליון של ההתאחדות להפועל פתח תקוה ארכה עד ל-15 באוגוסט לצורך העברת זכויות הניהול של הקבוצה מידי העמותה לגל חצור ולתומר סיני, אחרת תופסק פעילותה והיא עלולה להיענש בירידת ליגה. מבחינת ההתאחדות, השניים רשומים כחברי עמותה וכמורשי חתימה, כאשר לקבוצה אין בעלים בפועל. במקביל מנסים מספר חברי עמותה לגבש צעד משותף עם אוהדים במטרה להחזיק את הקבוצה עד למציאת משקיע חדש.

"אף אחד בהתאחדות לא דיבר אתי על ההשלכות שיהיו לחקירה על הקבוצה", הבהיר אתמול מנכ"ל הקבוצה, אפי צפריר, "להפך, נתנו לי הארכת זמן לפתוח את העונה ולהשיג תקציב. אם לא אצליח לגייס את הכספים, הקבוצה תיאלץ ללכת לפירוק".משה בוקר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ