אריה ליבנת
אריה ליבנת

אחרי שנבחר לשחקן העונה שעברה, היה די מתבקש כי גל מקל יזכה להצעות מקבוצות אירופיות. "עם שתיים-שלוש ספרדיות ושלוש איטלקיות הגעתי כבר למשא ומתן מתקדם, אבל בנטון טרוויזו היתה חמה עלי מההתחלה", אומר מקל, שחתם אתמול בקבוצה האיטלקית על חוזה לשנתיים.

ההתחלה עליה מדבר מקל היתה, מסתבר, כבר לפני חודשיים. "הם פנו לסוכן שלי לפני תום העונה ואחריה נוצר קשר עם הג'נרל מנג'ר קלאודיו קולדבלה", מספר הגארד בן ה-23 של גלבוע/גליל. "קולדבלה הזמין אותי לביקור ובדרך מארצות הברית עצרתי ליום אחד בטרוויזו. דיברנו הרבה ונוצר בינינו חיבור. חיכינו עד שהם יחתימו מאמן, וכשסשה דג'ורג'ביץ' מונה שוחחתי גם אתו".

גל מקל. "לא נותרו משקעים עם מכבי, לפחות לא מבחינתי" (תצלומים: ספי מגריזו)

קולדבלה מעיד על התעניינות מוקדמת יותר. "כבר שלוש שנים שאני מנסה להביא את מקל לאיטליה ולקבוצות השונות שעבדתי בהן", מספר הג'נרל מנג'ר, "מדובר בשחקן מיוחד ומאוד מוכשר. יש לו את כל החבילה ואת כל הכלים כדי להצליח. יש לו את האש בעיניים, הוא ממוקד מטרה ורוצה להצליח. הוא צעיר ואני צופה לו עתיד מזהיר ברמות הגבוהות ביותר באירופה. הוא מסוג השחקנים שבנטון אוהבת. הוא יהיה הרכז שלנו, ניתן לו את המפתחות".

מקל מוסיף: "אני כבר לא יכול לחכות ללבוש את המדים הירוקים-לבנים של בנטון. זה מועדון שמקדם צעירים וייצר הרבה שחקנים גדולים לאירופה ול-NBA. גם עכשיו הם בונים קבוצה צעירה, אבל יש גם מטרות הישגיות. בעונה שעברה הם הגיעו לפיינל-פור היורוקאפ ולחצי גמר הפלייאוף האיטלקי. מאז שדייויד בלאט אימן שם הם אמנם לא זכו באליפות, אבל יש לבנטון עתיד טוב".

אחרי שהתאמן בשלוש העונות האחרונות אצל שני רכזי עבר מהטופ המקומי, עודד קטש וליאור ליובין, מקל ישחק בעונה הבאה תחת דג'ורג'ביץ' הסרבי, אלוף העולם ואירופה במדי יוגוסלוויה ואלוף היורוליג עם פרטיזן. גם קולדבלה כיכב כרכז נבחרת איטליה. "התמזל מזלי לשחק כל השנים אצל רכזים גדולים", אומר מקל, "עודד וליאור קידמו אותי, וגם בגלל דג'ורג'ביץ' וקולדבלה עברתי לבנטון".

מכבי תל אביב מחפשת רכז ישראלי, במידה שיותם הלפרין לא יגיע, והיא לא פנתה אליך. קיימים עדיין משקעים ביניכם אחרי שעזבת בתום תקופה קצרה לפני שנתיים?

"לא דיברנו הקיץ ולא נותרו שום משקעים, לפחות לא מבחינתי. מכל סיטואציה אני לומד ומכבי קידמה אותי. שמעון מזרחי ודייויד פדרמן הבינו את הסיטואציה שהיתה בזמנו, כשלא קיבלתי דקות, ונתנו לי ללכת. אני יודע להעריך את זה. הם שמחים בשבילי על החתימה בבנטון".

אתה רואה את עצמך חוזר לישראל בקרוב?

"המטרה בגדול היא לשחק באירופה, אבל אני לא חושב כרגע יותר מדי קדימה. הרגשתי שמיציתי את הליגה הישראלית, ולכן עזבתי. עשיתי את קפיצת המדרגה במעבר לבנטון ועכשיו המטרה היא להשתלב בה ולהצליח. בנוסף, אני עובד קשה כדי להגיע בכושר לאימוני הנבחרת לקראת אליפות אירופה בקיץ. יש הרבה רכזים טובים וזה ייצור כאב ראש לאריק שיבק, אבל אני מקווה להיות שחקן מוביל ומשמעותי בנבחרת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ