אפשר להירגע, הם עסוקים בעיקר

יוסי בניון זעם כשהוחלף, לא לחץ את ידו של המאמן ואמר בסיום: "אין לי מה להתעצבן מחילוף במשחק של שקל ועשרים". לואיס פרננדז, מצדו, היה טרוד באותו זמן בניסיון לזכות בחולצה של דרוגבה

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה בוקר

קפטן הנבחרת יוסי בניון הופתע מאוד כשהוחלף על ידי לואיס פרננדז בדקה ה-61. בדרכו החוצה הסיר בניון את סרט הקפטן והפיל אותו לדשא בעת שזרק אותו לכיוון דקל קינן. כשהתקרב לספסל, בניון לא לחץ את ידו של המאמן ונראה שהוא כעס מאוד על החילוף.

לאחר המשחק השתדל הקפטן לשמור על איפוק ולמזער את התקרית. "אל תנסו לעשות עניין ממשהו שלא קרה, אל תחפשו כותרות", אמר, "לא זרקתי את הסרט ולא התעלמתי מפרננדז. עם כל הכבוד, אין לי מה להתעצבן מכך שהוציאו אותי בדקה ה-61 במשחק אימון של שקל ועשרים. אם אני כועס על מישהו אני לא פוחד להגיד את זה. מה רציתם, שארוץ רבע שעה עד דודו אוואט להביא לו את הסרט?". על המשחק אמר בניון: "שיחקנו יותר מדי לאט, לא הברקנו. עם היכולת הזו נפסיד גם ליוון".

פרננדז הבהיר כי המטרה העיקרית שלו היתה לבחון את היכולת הנוכחית של שחקניו. "שיחקנו מול נבחרת עם שחקנים מהטובים בעולם", אמר המאמן, "אהבתי את ההתלהבות שהפגינו השחקנים במחצית השנייה. צריך לזכור שמדובר רק במשחק הכנה, המשחקים החשובים הם מול יוון וקרואטיה. ההחלטה להוציא את יוסי נבעה רק משיקולים של עומס, וכך גם ההחלטה לשלב את רפאלוב מאוחר. עשיתי את השיקולים הטובים ביותר לטובת הנבחרת".

בירם כיאל ספג במהלך המשחק מכה חזקה ברגלו מדידייה דרוגבה, וצפוי לעבור היום צילום. "זה חוסר מזל בתקופה האחרונה", אמר כיאל, "לזכותו של דרוגבה ייאמר שהוא התנצל ודרש בשלומי לאחר מכן. במשחק ניסינו לתרגל שיטה חדשה עם שלושה קשרים באמצע. עד השער הראשון עמדנו טוב, אבל בהמשך פחות הצלחנו. נקווה שמול יוון נהיה טובים יותר".

"החצי הראשון היה מאכזב, נכנסנו לקצב של בית אבות והם הצליחו להרדים אותנו", סיכם דודו אוואט, "במחצית השנייה ראינו נבחרת טובה מאוד. אין לי ספק שנשתפר ושנגד יוון כולם יראו נבחרת אחרת לגמרי". אליניב ברדה הוסיף: "היו במשחק שלנו ליקויים ואנחנו צריכים לתקן אותם. לא צריך לעשות מהמשחק הזה עניין גדול, זה רק משחק הכנה".

אירוע מביך התרחש בסיום. לאחר ששחקני חוף השנהב סרבו להחליף חולצות עם שחקני נבחרת ישראל, פנו לפרננדז חברי הצוות המקצועי של הנבחרת, מאמן הכושר חזי נחשון והעוזר טל בנין, וביקשו ממנו לנצל את קשריו על מנת להשיג עבורם חולצות. אחד מראשי ההתאחדות של חוף השנהב נענה לבקשת המאמן והביא שתי חולצות לעוזר ולמאמן הכושר. לאחר מכן נשלח פרננדז פעם נוספת לגייס חולצות, הפעם עבור השחקנים, אבל נענה בשלילה.

ההתאחדות היוונית פנתה להתאחדות הישראלית וביקשה להזיז את המשחק מיום שישי (2 בספטמבר) ליום שלמחרת. היוונים נימקו זאת בכך שהם מסתייגים מתנאי מזג האוויר הצפויים במשחק, שמתוכנן לשעה 16:00. ישראל השיבה שאינה יכולה לשנות את מועד המשחק מאחר שכבר קיים סיכום בנוגע לזכויות השידור. כמו כן, נמכרו כרטיסים למשחק והנבחרת כבר הזמינה מטוס לקרואטיה במוצאי שבת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ