מאגדה לקריסה בשני גירושים: בוריס בקר מעמיד את גביעי הטניס שלו למכירה פומבית

טניסאי העבר הגרמני, שהיה הזוכה הצעיר ביותר בטורניר ווימבלדון, הוכרז כפושט רגל בעקבות הסכמי גירושים והשקעות רעות, ומנסה כעת לשלם חלק מחובותיו לנושים על ידי מכירת פריטי הטניס שלו

איתן לשם
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בקר
מימין: בקר זוכה בווימבלדון בגיל 17.5, משמאל: הגביע מוצע למכירהצילום: Reuters ו-wyles hardy
איתן לשם
איתן לשם

בוריס בקר, טניסאי העבר שהיה בעברו המדורג מספר 1 בעולם, מציע את הגביעים בהם זכה במהלך הקריירה שלו במכירה פומבית כדי לכסות חלק מחובותיו לנושים במסגרת פשיטת הרגל שלו. בקר, שזכה בשישה תארי גראנד סלאם, הוכרז לאחרונה כפושט רגל על ידי בית משפט בלונדון ומתנהלות נגדו תביעות על סך של כ-35 מיליון יורו לפי הדיווחים בעיתונות העולמית. המכירה הפומבית תימשך עד 28 ביוני, בבית המכירות "ווילס והארדי".

בסך הכל יוצעו למכירה 81 פריטים מקריירת הטניס המפוארת של הגרמני, כולל שני גביעי ווימבלדון שמתומחרים ב-8,000 ליש"ט לאחד. הגביעים אינם הגביעים המקוריים, אלא תעתיקים מדויקים שנמסרים לזוכים בטורניר. בנוסף לגביעים (גביע דייויס, צ'לנג' קאפ ועוד) בקר מציע גם את גביעי הנוער שלו, מחבטי טניס ממשחקים גדולים ופריטים נוספים. נעליים עמן שיחק ב-1996 ימכרו במחיר התחלתי של 500 ליש"ט.

בקר היה הטניסאי הצעיר ביותר שזכה בטורניר ווימבלדון היוקרתי, בגיל 17.5, וגם הגביע הזה הוא חלק מהפריטים שיעזבו את ארון הגביעים המתרוקן שלו. אחד הגדולים שדרכו על מגרש טניס, ובוודאי אחד הצבעוניים שבהם, היה שווה לפי הערכות כ-200 מיליון ליש"ט אחרי פרישתו. שרשרת של החלטות גרועות ונתיבי חיים מרוסקים הובילו אותו כעת לפשיטת רגל.

בשנת 2000 התגרש בקר מאשתו הראשונה שקיבלה למעלה מעשרה מיליון ליש"ט, כולל משמורת מלאה על ילדיהם. רק כשנה אחר כך מצא את עצמו בקר משלם עוד הסכם מיליונים – הפעם עבור ילד שהביא עם דוגמנית רוסייה. השנה הוא נאלץ לחתום על הסכם גירושים שני, ולהיפרד מעוד סכום לא מבוטל של כסף, סכום שכנראה הצליח למוטט את הטניסאי.

בתווך היתה גם השקעה רעה בנפט ניגרי שעלתה לבקר עשרות מיליוני דולרים, לפי הדיווחים, אך ההשפעה – הכלכלית והנפשית – של הליכי הגירושים ניכרים עליו כמו על גברים רבים אחרים שנקלעו למשברים בעקבות פרידה מאישה. מוקדם יותר השנה הציע כוכב בינלאומי אחר, ראסל קרואו, את כל הפריטים מסרטיו במכירה פומבית (שנקראה "אמנות הגירושים"), גם כן בגלל הסכם גירושים שדרש ממנו תשלום של עשרות מיליונים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ