"בית המשפט יחריב את הספורט": האם איגוד האופניים ישלם 10 מיליון שקלים לרוכב שנפצע בתחרות?

לפני 11 שנה נפצע ב.ק. בתחרות אופניים בגליל אחרי שהתרסק ב"גשר אירי", שלטענתו לא קיבל אזהרות הולמות מהמארגנים. בית המשפט קבע שהמארגנים והאיגוד יפצו אותו, אבל בערעור לעליון הם טוענים שהרוכב הסתכן מרצון, ושאם ייקבע אחרת - "צונאמי התביעות" ישתק את הספורט בישראל

איתמר קציר
איתמר קציר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
איתמר קציר
איתמר קציר

רכיבת אופניים בכבישי ישראל היא עניין מסוכן, יודע כל מי שמעז לעלות על זוג אופניים. חלקם מעזים לעשות זאת רק במסגרת תחרויות מאורגנות רשמית. ומה קורה כשאסון קורה בהן?

אי שם ב-2007, במסגרת תחרות "חץ הצפון", סמוך ליער ברעם שבגליל, נפל רוכב בעלייה למה שמכונה בארץ "גשר אירי" - מקטע בטון המופיע באמצעו של כביש אספלט סלול, במקומות בהם עובר נחל העלול לגרום לשיטפון. הרוכב, ב.ק., נפצע קשה בראשו. כיום הוא אמנם מתפקד ואף רץ בשנים האחרונות חצי מרתון בברלין, אך כתוצאה מהפגיעה הוא סובל עד היום מ-60% נכות ואיבד את כושר העבודה שלו. ב-2012, הוא תבע את איגוד האופניים הישראלי ואת מארגני התחרות, בטענה שלא נקטו באמצעי הזהירות הנדרשים כדי להזהיר את הרוכב מפני הגשר, שהיווה, טענה התביעה, מכשול מסוכן במיוחד. בחלוף שש שנים, קבע לאחרונה בית המשפט המחוזי בתל אביב כי טענותיו של הרוכב מוצדקות, וכי איגוד האופניים והמארגנים יפצו את הנפגע בעשרה מיליון שקלים - סכום גדול שעלול לסכן את המשך הפעילות של האיגוד, ולטענתו, מטיל עליו את האחריות שהיתה אמורה להישאר על כתפיו של הרוכב.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ