אילן גולדמן

"אני כל כך אוהב את הספורט הזה". זו היתה הכרזת הניצחון של פיט ג'ייקובס, האוסטרלי בן ה-31 שניצח את אליפות העולם בטריאתלון איש הברזל - אחד מענפי הספורט הקשים בעולם.  ג'ייקובס, ששחה 3.8 ק"מ, דיווש 180 ק"מ וקינח בריצת מרתון, הגיע לקו הסיום אחרי שמונה שעות ו-18 דקות כשברשותו פער של יותר מ-4 דקות על יריבו אנדראס ריילרט הגרמני – אחד מאנשי הברזל החזקים בעולם. במקום השלישי הגיע פרדריק ואן לירדה הבלגי, בזמן של שמונה שעות ו-24 דקות.

הניצחון של ג'ייקובס – בעברו הלא רחוק גנן בעיר סידני - לא היה ברור מאליו. איש הברזל האוסטרלי נכנס לשלב המרתון, כשהוא מפגר ביותר מ-8 דקות אחרי הבלגי מרינו ואן הונקר, שדעך לחלוטין ככל שהריצה התמשכה. הטקטיקה של ג'ייקובס - שסיים כבר בשלושה מקרים את אליפות העולם בעשירייה הראשונה אך טרם ניצח - הייתה שמרנית: פיקוח על הפייבוריטים בקטע השחייה (51:28 דקות) והרכיבה (4:35 שעות), והתפוצצות בחלק האחרון. אחרי שסיים בשנה שעברה את התחרות במקום השני, העדיפות היתה ללכת על בטוח. את ריצת המרתון עבר ג'ייקובס בזמן של 2:48 שעות, כשבקילומטרים האחרונים הרשה לעצמו לנופף לקהל.

"אני כל כך גאה להיות האוסטרלי השישי שמנצח את התחרות הזה", אמר בהתרגשות כשחצה את קו הסיום, "אני אוהב את אשתי, אני אוהב את העולם, אני פשוט כל כך שמח".

ג'ייקובס חוגג את ניצחונוצילום: אי–פי

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

אחת מההפתעות הגדולות של היום הגיעה מאוסטרלי אחר, כריס מקורמק, אלוף העולם בעברו ומועמד ברור לניצחון, שהחליט לפרוש באמצע קטע האופניים אחרי שסבל מתקר.

במקצה הנשים היה זה היום של לנדה קייב הבריטית, 34, שחצתה את קו הסיום כעבור תשע שעות, 15 דקות ו-54 שניות. קייב, אלופת העולם בחצי איש הברזל, תואר בו זכתה לפני חודש ימים, הקדימה את את השוויצרית קרולין סטפן ביותר מדקה אחרי שברחה לפנים בקילומטרים האחרונים של הריצה.

"אין מילים בפי", אמרה בהתרגשות כשחצתה את קו הסיום, "אני רק מקווה שלא ימציאו כל מיני מרחקים חדשים כי אני נהיית מבוגרת מידי בשביל כל זה". בשנה שעברה, קייב סיימה את אליפות העולם במקום השלישי אחרי כריסי וולינגטון ומירנה קרפרה.

הישראלים בתחרות: אירנה מאזין, 40, הייתה הראשונה לסיים מבין הישראלים כעבור 11:29 שעות, מה שהציב אותה במקום ה-36 בקבוצת גילה. איריס אולשנסקי,55, סיימה את התחרות כעבור 15:21 שעות ובמקום ה-30 לגילה. אריק טאוב סיים את התחרות בזמן של 15:02 שעות – במקום ה-23 בקבוצת הגיל 65-69. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ