שלושה ימים של ים

מחר ייצא לדרך משחה "3 ימים ב-3 ימים", שיימשך מעל 50 שעות, יתפרש על פני 400 ק"מ ויכלול שחייה של 30 ק"מ בכנרת, בים התיכון ובאילת

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספורט הארץ

ממחר (חמישי) ועד יום שבת (26-24 באוקטובר) יתקיים משחה "3 ימים ב-3 ימים". במהלך האירוע ישחו המשתתפים במשך שלושה ימים רצופים 10 ק"מ בכל יום במים פתוחים - בכנרת, בים התיכון ובאילת. האירוע יימשך מעל 50 שעות ויתפרש על פני 400 ק"מ, מתוכם 30 בשחייה.

התחרות נערכה לראשונה לפני ארבע שנים בהשתתפות 16 שחיינים, במטרה לעודד שחייה במים פתוחים - ענף צעיר יחסית, שהפך לאולימפי מאז בייג'ין 2008 ומאז צובר תאוצה ברחבי העולם. "באירוע הקרוב ישתתפו כ־200 שחיינים מישראל, ולראשונה גם אורחים מחו"ל: ארבעה שחיינים חובבים מארצות הברית, שמגיעים לכאן במיוחד", אומר יוזם התחרות גד כץ.

לדברי כץ, שחייה בים מעלה את רמת האתגר ודורשת מהשחיין להתמודד עם תנאים משתנים, כמו טמפרטורת המים, עכירות, מליחות, גלים וזרמים, שמשפיעים על קצב ההתקדמות. "כדי למשוך כמה שיותר שחיינים, אנחנו מאפשרים למי שמתקשה להשתתף רק באחד המקצים ולהצטרף לקבוצה ששוחה בקצב שלו: מתחילים שוחים בקצב של 24 דקות לק"מ, ומתקדמים בקצב של 16 דקות לק"מ".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ