ריצת מרתון פיראטית נוספת ביום שישי בתל אביב

על אף ביטול המקצה הרשמי והחום הצפוי, מאות רצים ייצאו ל-42.2 ק"מ בפארק הירקון. "אנחנו רוצים להראות שאפשר לרוץ ולסיים בשלום גם בחמסין"

אייל גיל
אייל גיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייל גיל
אייל גיל

הודעת המארגנים ועיריית תל אביב על ביטולו של מקצה המרתון המלא (42.2 ק"מ) ביום שישי הקרוב בפארק הירקון, לאחר שכבר נדחה מהשבוע שעבר, הותירה רצים רבים ממורמרים. על אף התחזית השרבית שחזויה ביום שישי, החליטו חלק מהם להרים את הכפפה.

לאחר שקבוצת "מרתון למרות הכל" התארגנה לריצת 21 ק"מ בשעות הבוקר המוקדמות ביום שישי שעבר כדי לחבור לריצת חצי המרתון הרשמית ובכך להשלים מקצה מרתון מלא, כעת החליטו רצים נוספים לארגן ריצה פיראטית נוספת – ביום שישי הקרוב, בתוואי שנועד לשמש את ריצת המרתון הרשמית שבוטלה.

"אני הולכת לרוץ מרתון, ואני קוראת לכל אחד שרוצה לבוא והוא רץ מיומן להצטרף אליי", אומרת שרון יוגב, אחת ממארגנות הריצה, "היו 2,500 אנשים רשומים למקצה המרתון המלא, מתוכם כמה מאות רצים מחו"ל שביטלו את בואם וכמה מאות שהמירו את הריצה לחצי מרתון ביום שישי. נשארו כ-1,500 אנשים שהתכוננו לזה הרבה מאוד זמן ולא נתנו להם לרוץ. כבר 250 איש הביעו התעניינות ואמורים להגיע, וזה גדל במכפלות כל הזמן. נוצר באזז".

שרון יוגב, אחת ממארגנות המרתון הפיראטיצילום: מתוך הפייסבוק

בעקבות הביקורת הרבה שהופנתה כלפי כל הגורמים בעקבות מותו של מיכאל מיכאלוביץ' במקצה חצי המרתון ביום שישי ועשרות הרצים שפונו בגלל התייבשות מהחום, רוצים יוגב וחבריה להעביר מסר בריצה. "הכותרת של האירוע היא אחריות אישית", אומרת יוגב, "אני קוראת למי שלא רץ מרתון מעולם ולא מוכן, שלא יבוא ושיישב בבית. מי שבא, לוקח אחריות על עצמו. אנחנו רוצים להראות שאפשר לרוץ מרתון בחום והכל יהיה בסדר".

כרגע מתכננים הרצים להזמין ניידת מגן דוד אדום ולנסות לדאוג לשתייה ולג'לים, אך מדגישים יותר מכל כי האחריות היא אישית וכי לא מדובר באירוע מאורגן ומסודר. המרתון מתוכנן להתקיים על אותו המסלול בפארק הירקון עליו היה אמור להתקיים מרתון תל אביב, והוא ייצא לדרך בשעה 5:00 בבוקר.

"כל הנושא של הריצה שלנו עלה לכותרות בגלל עיריית תל אביב, משרד הבריאות, הדחייה והחמסין, אבל אנשים מתים ומתו בריצות והעולם שותק", מדגישה יוגב, "הדברים האלה קורים בכל העולם. זה לא אמור לעניין אף אחד מתי אני רצה, כמה אני רצה, באיזה מזג אוויר וכמה אני שותה. יצא שם לא טוב לענף בגלל מה שקרה ביום שישי, ואנחנו רוצים לתקן את הרושם. אנחנו רוצים להראות שאפשר לרוץ מרתון גם בחמסין ולעבור את זה בשלום".

גם לזכרו של מיכאלוביץ' ז"ל יינתן מקום. "ככל הנראה יבוא חבר שלו מהיחידה, ולפני תחילת הריצה נעמוד לזכרו 42 שניות סמליות", אומרת יוגב.

עוד פרטים על מרתון תל אביב האלטרנטיבי ניתן למצוא בדף הפייסבוק שנפתח לאירוע

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ