שיא מסלול במרתון תל אביב

אחרי מסע היחצנ"ות המאסיבי, אזקייל קואץ' הקנייתי עבר את קו הסיום לאחר 2:14:40 שעות ושבר את שיא המירוץ. כ-40 רצים נזקקו לטיפול רפואי, אחד נמצא במצב קשה

אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי טלשיר

בחודש ינואר האחרון, כבכל שנה, השיח המרכזי של מארגני מרתון טבריה התקבע סביב האפשרות שאחד הרצים הזרים שמגיעים מחו"ל ינפץ את שיא המסלול שסובב את הכנרת ויזכה לבונוס שמנמן בסך 100 אלף דולר. השיא לא נשבר, בעוד הישגים או כישרונות חדשים בגזרת הרצים המקומיים נדחקו לשוליים, על אף שריצת המרתון בטבריה נחשבת גם לאליפות ישראל מטעם איגוד האתלטיקה.

כעבור חודש וקצת, החלו הפמפומים לקראת מרתון תל אביב. גדוד עיתונאים ושלל עסקנים התכנסו בקומה העליונה של בניין העירייה המהודר ודיברו על הכל, מלבד הסיפור הפעוט שמתרחש במהלך 42.2 ק"מ, בהם עובר אדם את אחד האתגרים הספורטיביים הגדולים ביותר שניתן לחוות.

קברניטי הספורט של תל אביב התהדרו בכמות המשתתפים הגדולה ביותר בישראל, במסיבת הפסטה ההמונית ביותר ובמתחם הממוסחר שהונחת בתוך כיכר רבין, עת נותנות החסות של המרתון השתלטו על הנוף. גופי המדיה, כאילו כדי לתת קונטרה לאידיליה המופרכת ששידרו המארגנים, הציגו שיח אלטרנטיבי-חדשותי שעסק בעיקר ברחובות שנחסמים לתנועה עקב האירוע, בקיטורים של תושבי העיר וביום הלימודים שבוטל למען הקרנבל הממותג שמנהל רון חולדאי.

מרתון תל אביב, הבוקר.מבעד לתוצאות, לדירוגים, למספרי החזה ולנותני החסות, כ-150 אלף איש נהנו מהפסטיבל באקלים חמיםצילום: הדר כהן

והנה, מבעד לכל מסעי היח"צנות, הפסטות, החסויות והכבישים נטולי כלי הרכב, קם לו בבוקר אזקייל קואץ', ובמזג אוויר נעים עם שמש מלטפת, חצה את קו הסיום על שדרות רוקח בזמן של 2:14:40 שעות וכן, ניפץ את שיא המסלול התל אביבי. "אני מרוצה מאוד מהתוצאה שעשיתי", אמר הקנייתי בן ה-28, שזכה במירוץ בו השתתף לראשונה ובפרס על סך 10,000 דולר. "לא היה כל כך קשה, ואני מקווה להגיע לכאן גם בשנה הבאה".

אור שילון היה הישראלי הראשון שעבר את המרחק ("אני מאושר ומרוצה, זו התוצאה שכיוונתי אליה"). מבין עשרות אלפי הרצים שלקחו חלק במקצים השונים, כ-40 רצים נזקקו לטיפול רפואי, מתוכם אחד מחוסר הכרה ומצבו מוגדר קשה.

מבעד לתוצאות, לדירוגים, למספרי החזה ולנותני החסות, כ-150 אלף איש נהנו מהפסטיבל באקלים חמים. גם אם המארגנים והמדיה עשו כמעט הכל כדי לטשטש את זה, בסופו של יום מדובר בתרבות הספורט שלנו, בחוויה קולקטיבית של אלפים המגיעים לשדרות רוטשילד או לאבן גבירול כדי לעודד או לרוץ ולא כדי לחפש חנייה, לקנות בגדים או לשבת בבתי קפה ומסעדות. מדובר באפשרות של כל אחד ואחת להתאמן, להזיע, לחלום על שיא אישי ולהגיע מרוקן ומאושר לקו הסיום. תזכרו את זה לקראת המרתון הבא ברשימה, ב-21 במארס בירושלים הבנויה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ