בשל החום הצפוי הוקדמו הזינוקים במרתון תל אביב. ירידה במספר הנרשמים

המטפרטורה בתל אביב ביום שישי הקרוב צפויה להגיע ל-25 מעלות, עובדה שגרמה להזזת המקצים. מספר הרצים השנה יהיה נמוך מאשתקד

אורי טלשיר
אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי טלשיר
אורי טלשיר

מארגני מרתון תל אביב כנראה נשמו לרווחה כאשר האירוע לא נפל על סוף השבוע הקודם, שהיה רווי סערות וגשמים. אולם גם מזג האוויר שמסתמן ביום שישי הקרוב בו ייערך המירוץ טומן בחובו לא מעט חששות. התחזית לבוקר המרתון, ה-27 בפברואר, מאותתת על אקלים חם מהרגיל לעונה, כאשר לקראת הצהריים צפויה הטמפרטורה להיות מעל 25 מעלות.

מזג האוויר הזה אילץ את המארגנים לשנות את מועדי הזינוקים למקצים השונים, כדי להימנע עד כמה שאפשר מריצה בחום הצפוי בשעות הצהריים. מקצה המרתון המלא יוזנק ב-5:45 בבוקר במקום 6:30, חצי המרתון יוזנק החל מ-7:20 (במקום 8:00 בתכנון המקורי) והמקצים ל-10 ק"מ יצאו לדרך החל מ-6:30 (במקום 7:00 במקור). יש לציין כי רצי חצי המרתון נמצאים על פי מומחים בקבוצת הסיכון הגבוהה ביותר, זו שעלולה לגלוש לשעות החמות ולהיפגע ממזג האוויר. 

בנושא אחר, מסתמן כי כמות הנרשמים לכלל המקצים בשישי הקרוב תהיה נמוכה יותר בהשוואה לאשתקד. ב-2014 נרשמו כ-34,600 רצים לכל המקצים (בפועל רצו פחות), ועל פי הרשימות באתר המרתון, השנה יעמדו על קו הזינוק רק כ-28,000 איש. הירידה הגדולה מסתמנת במקצה הפופולרי ל-10 ק"מ, אליו רשומים השנה כ-12,000 רצים לעומת 16,000 אשתקד. ייתכן שאחת הסיבות הינה סוגיית האישורים הרפואיים, אותם המשתתפים נדרשים להציג החל מהשנה בעקבות פסק הדין התקדימי שאינו מסתפק בהצהרת בריאות אינטרנטית. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ