ספורט הארץ

גם המשווקים האגרסיביים ביותר של קרבות ה-UFC לא היו יכולים לחלום על מימוש ההייפ באופן מוחלט כל כך כפי שקרה הבוקר (ראשון) בלאס וגאס. דרמה, שערוריה וכמובן הרבה בלגן - כל אלה הרכיבו את הקרב המדובר בין האלוף במשקל קל, חביב נורמגומדוב, ליריבו האירי קונור מקגרגור, בו שמר חביב על תוארו במפגן עליונות. המהומה החלה בסיום כשקטטה פרצה בתוך הכלוב ומחוצה לו. 

במהלך הסיבוב הרביעי חנק חביב את מקגרגור, שלא הצליח להשתחרר מהאחיזה וטפח שלוש פעמים כאות כניעה. לחביב, שידע שזה גמור, זה לא הספיק. הוא קפץ מעל הכלוב והחל להיאבק באנשי המחנה האירי. במקביל, אדם אחר נכנס אל הכלוב ותקף את מקגרגור החבול. המהומה התפשטה עד שאנשי האבטחה התערבו וליוו את מקגרגור החוצה. 

בעקבות האירועים הודיע נשיא ה-UFC, דיינה ווייט, לחביב כי החגורה לא תימסר לו בסיום הקרב. "יהיה מפתיע מאוד אם חביב לא יושעה והתואר לא יילקח ממנו", נכתב ב-BBC, "לתקוף אוטובוס בסביבה נייטרלית (כפי שמקגרגור עשה) זה דבר אחד, אבל לגרום למהומה כזאת מול 20 אלף צופים בווגאס, בזמן שידור לכל העולם - זה מדהים". לאחר מכן נפוצו דיווחים גם על כאוס ביציאה מהאולם, ועל מעצרם של מספר צופים. 

"חביב יצא מהכלוב, הלך לעברו של אחד מאנשי קונור שעשה לו טראש-טוק והבלגן החל. נמאס לי מזה", אמר ווייט ל-FOX, "דיברתי איתו (מקגרגור), הוא מאוכזב מהקרב, לא מהקרב שאחרי הקרב. שלושה מאנשיו של חביב נעצרו והם בדרכם לכלא. ידעתי שאם היינו מעניקים לו את החגורה בכלוב, היו נזרקים דברים. אמרתי שצריך לנסות להוציא אותו מכאן". 

בקרב עצמו, כשהטירוף עוד עמד בציפיות, השליטה היתה של חביב מהרגע הראשון. הוא שמר על מקגרגור קרוב למזרן, ובפתיחת הסיבוב השני הנחית ימנית אימתנית. מקגרגור ניסה להגיב ושוב הורד לקרקע, סופג עוד ועוד. 

בסיבוב השלישי היה נדמה לרגע שהיוצרות עשויות להתהפך עם כמה מהלכים טובים של מקגרגור, אבל חביב הדף אותו לצדו של הכלוב וחזר לשלוט. עם פתיחת הסיבוב הבא - והאחרון - ביצע הרוסי מחוות "בוא נראה אותך", לפני שהפיל שוב את מקגרגור ונעל את זרועותיו סביב צווארו. מקגרגור נכנע, חביב שמר על התואר, רק כדי להעמיד אותו שוב בסכנה במעשה מביש. 

מקגרגור אחרי שנכנע. "מאוכזב מהקרב, לא מהקרב שאחרי הקרב"צילום: John Locher/אי־פי
חביב נתפס על ידי המאבטחים. שלושה מאנשיו נעצרוצילום: AFP

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ