ספורט הארץ

לא כך דמיין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ את היום המוצלח שלו מסתיים: שעות אחרי שהכריז על חיסולו של מנהיג דאעש, אבו בכר אל בגדאדי, הגיע הלילה (ראשון) הנשיא לאיצטדיון הבייסבול בבירה וושינגטון לצורך משחק מספר 5 בוורלד סיריס, סדרת הגמר של ליגת ה-MLB, בין וושינגטון נאשיונלס ליוסטון אסטרוס. טראמפ ציפה ודאי לקבל תשואות רמות, אך הקהל הכין לו קבלת פנים מעט שונה. 

להבדיל מהנהוג, נוכחותו של טראמפ לא הוכרזה בתחילת המשחק, והוא לא הוזמן לזרוק את כדור הפתיחה. למעשה, הוא הנשיא הראשון במאה השנים האחרונות שלא השתתף בטקס הספורטיבי הפופולרי. 

במהלך המשחק, כשלפתע התמקדו המצלמות בו וברעייתו מלניה שהגיעה עמו למשחק, החל הקהל לפתוח בקריאות בוז צורמות. חלק מהאוהדים גם פרצו בקריאות קצובות "כלאו אותו!" (Lock Him Up), המזוהות דווקא עם קמפיין טראמפ: ב-2016 הייתה זו אחת הקריאות הפופולריות של מעריציו, אשר כוונה דווקא ליריבתו בבחירות, הילרי קלינטון, אותה הרבה טראמפ לכנות "מושחתת". אוהדים רבים גם הניפו שלטים שקראו להדיח את הנשיא. 

טראמפ, שנמנע מלהגיע לאירועים ספורטיביים מחשש מתקריות כאלה בדיוק, חשב שנוכח החדשות הביטחוניות זו תהיה הזדמנות טובה לחרוג ממנהגו. ספק אם זו הייתה החלטה נכונה, דווקא בעיר הנוטה כל כך לכיוון הדמוקרטים, וששיעורי התמיכה בה בטראמפ בבחירות האחרונות היו דלים במיוחד. 

הנשיא המושפל עזב את האיצטדיון אינינג אחד לסיום המשחק, בו ניצחו לבסוף אסטרוס 1:7. יוסטון מובילה 2:3 בסדרה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ