ניר צדוק

את המזרקות המוארות של הבלאג'יו בלאס וגאס, שיועדו לשמש כמסלול הדוגמנות של דראפט ה-NFL, החליף מרתף בווסטצ'סטר קאונטי, ניו יורק, ביתו הפרטי של הקומישינר רוג'ר גודל. ספות בצבע בז' מצדה השני של המצלמה וארונות עץ סטנדרטיים יצרו תפאורה עגמומית משהו, רחוקה טונות של אבק כוכבים מהפאר וההדר שמאפיינים בדרך כלל את הטקס. עם מסך מאחוריו וטלפרומפטר לפניו, ניהל גודל אירוע שלא היה כדוגמתו. יותר מכל, נראה הדבר כמו שידור אסור מהמחתרת, אות מצוקה מהשבי. ליגה שכוחה בפרסומה וראוותנותה, שמתהדרת באצטדיוני ענק והפקות גרנדיוזיות, הצטמקה בשל מגפת הקורונה למינימום האפשרי - בעלי תפקידים מסוגרים עם משפחתם הגרעינית בבדידות שרחוקה מ"חדרי המלחמה" עמוסי האנליסטים ואנשי המקצוע. מדיניות הריחוק החברתי מנעה משחקני המכללות לקחת חלק באירוע בגופם, אך הם היו שם בצורת 60 ריבועים קטנים על לוח וירטואלי באדיבות רשת ESPN. המטרה: לאפשר את המשך מסורת התיעוד של הרגע בו הם מתבשרים על כניסתם לליגה של הגדולים. 

זה היה דראפט שונה מקודמיו, ובאותה יחסיות כנראה גם חשוב מקודמיו. על אף המלאכותיות שבהתעקשות להמשיך כרגיל (או כמעט כרגיל) למרות שהעולם סביב ירד על הברכיים, הדראפט של ה-NFL היה אירוע נדיר שסיפק תחושת המשכיות בימים בהם הספורט כולו מוטל בספק. כל דראפט עיקרו הבטחה, אך הפעם, ובשל הנסיבות המיוחדות, ההבטחה היתה רעיונית יותר מאשר אישית. בעצם הפניית המבט לעתיד, ה-NFL למעשה הבטיחה שיבוא יום והכל יחזור לשגרה. ואם כך צריך לדאוג כבר היום שלקבוצות שחפצות בקוורטרבק יהיה אמנם מישהו שימסור את הכדור, ולאלו שזקוקות למישהו יתפוס אותו יהיה הרסיבר הנחוץ.

ג'ו בורו נבחר

הערב התחיל באופן רשמי כשגודל הפך את שעון החול הווירטואלי והותיר לסינסינטי עשר דקות להכריז על הבחירה שלה. היא לא היתה צריכה כל כך הרבה - הבחירה בקוורטרבק ג'ו בורו מהאלופה לואיזיאנה סטייט לא יכולה היתה להיות צפויה יותר. בתוך שנה אחת, אולי הטובה אי פעם של קוורטרבק במכללות (60 טאצ'דאונים, 76.3% דיוק), הפך בורו מפוטנציאל NFL גבולי לבחירה ראשונה קונצנזואלית. במהלך היום דווח ב-ESPN כי לאורך השבועות האחרונים הדפה סינסינטי ניסיונות חוזרים ונשנים של מיאמי לבצע עסקה שתקפיץ אותה למקום הראשון. בורו, שפתח את נאום הזכייה שלו בפרס ההייזמן באזכור ילדותו בדרום-מזרח אוהיו, הוא משהו שסינסינטי פשוט לא יכולה היתה לוותר עליו; גיבור מקומי ופוטנציאל לפרנצ'ייז קוורטרבק שמשתלב היטב עם ההתנערות מאנדי דלטון, הקוורטרבק של הקבוצה בתשע השנים האחרונות. רגע ההכרזה תפס את בורו עם אוזניות לראשו על הספה בסלון של בית הוריו. על החולצה שלבש הודפסו מפת אוהיו ואזור החיוג שלה.

וושינגטון עקבה אחריה ובחרה בצ'ייס יאנג, הדיפנסיב-אנד של אוהיו סטייט - ככל הנראה השחקן הטוב במחזור הנוכחי שפשוט לא יכול היה להתחרות ביוקרה והחשיבות של הקוורטרבק. יאנג הוא מפלצת שמשמידה קוורטרבקים והדגם החדיש ביותר שנפלט מפס היצור המשובח של אוהיו סטייט. הוא מצטרף לאחים ג'ואי וניק בוסה כדיפנסיב-אנד השלישי מהמכללה שנבחר באחד משלושת המקומות הראשונים מאז 2016. דטרויט, בעלת זכות הבחירה השלישית, צעדה אף היא במסלול שנחזה לה מראש כשבחרה בקורנרבק ג'ף אוקודה (אוהיו סטייט), ואז הגיע תורה של ניו יורק ג'איינטס. שנה אחרי שהדהים את הליגה כשבחר בקוורטרבק דניאל ג'ונס במקום השישי, הג'נרל-מנג'ר דייב גטלמן כפר שוב בחוכמה המקובלת עם אנדרו תומאס, התאקל ההתקפי של ג'ורג'יה שנחשב על ידי רבים לרביעי בטיבו בעמדה.

אנדרו תומאס מתבשר שנבחר בידי הג'יאנטס. בחירה מפתיעה

או אז הגיע תורה של הקבוצה המסקרנת ביותר בדראפט. מיאמי זקוקה בדחיפות לקוורטרבק, ועם שלוש בחירות בסיבוב הראשון ו-14 (5, 18 ו-26) היו לה כל הנכסים הדרושים כדי לטפס במעלה סדר הבחירות ולהבטיח שתקדים את לוס אנג'לס צ'רג'רס, שבחרה אחריה ונואשת גם היא למוסר. מיאמי לא עשתה דבר אך למזלה הצ'רג'רס לא מצמצמו וכך נשמרה לה הזכות לבחור בין טואה טאגובילואה מאלבמה לג'סטין הרברט מאורגון. טאגובילואה הוא חייזר שזורק ביד שמאל, משהו שלא נראה ב-NFL מזה למעלה מארבע שנים. טאגובילואה הוא פליימייקר עם רגליים זריזות ושחרור מהיר, ובזמנים אידיאליים העמדתו להשוואה מול הרברט לא היתה מייצרת דילמה. אלא שפציעה בירך בעונה החולפת, לצד מגבלות הטיסה שמנעו מעקב רפואי ישיר, קיבעו את הבחירה בו כהימור מסוים. מיאמי היתה צריכה להכריע מה בעיניה מסוכן יותר - להמר על הספק שנלווה לטאגובילואה או לוותר על הפוטנציאל שלו. 20 שנה אחרי שנפרדה מהקוורטרבק הראוי האחרון שלה, דן מרינו, היא תקפה נכון את החסך כשכיוונה לכוכבים ובחרה בטאגובילואה. כמו שניתן היה לצפות מראש, הצ'רג'רס אספו את השאריות של מיאמי ובחרו בהרברט.

ג'ורדן לאב מיוטה סטייט, הקוורטרבק הרביעי והאחרון שנלקח בסיבוב הראשון, הוא כנראה הבחירה המפתיעה של הלילה. במקום לצייד את ארון רוג'רס בן ה-36 בתופס שיסייע לו בשלב האחרון של הקריירה, גרין ביי קפצה ארבעה מקומות קדימה כדי לחשק אותו ביורש. 15 שנה אחרי שבחרה את רוג'רס על הראש של ברט פארב בן ה-35, נסגר המעגל של הקוורטרבק כשהפעם הוא בצד המתוסכל. "יהיה נחמד אם נבחר סקיל פלייר בסיבוב הראשון אחרי 15 שנה", אמר רוג'רס רק לפני יומיים במופת אופיינית של פאסיב-אגרסיב. הוא כבר לא יידע כמה נחמד זה יכול להיות.

ב-ESPN הופתעו מהבחירה בלאב

זה הוכתר מראש כדראפט של הרסיברים, ולאס וגאס התכבדה בספתח עם הנרי ראגס מאלבמה (12). זו היתה הטיפה הראשונה במה שהתגלה בהמשך כמבול, כשלא פחות מחמישה רסיברים נוספים נבחרו ב-13 המקומות הבאים - ג'רי ג'ודי (דנבר, 15), סידי לאמב (דאלאס, 17), ג'יילן ריגור (פילדלפיה, 21), ג'סטין ג'פרסון (מינסוטה, 22) וברנדון איוק (סן פרנסיסקו, 25). הלילה ומחר יושלמו ששת הסיבובים הנותרים.

15 הבחירות הראשונות:

סינסינטי – ג'ו בורו, קוורטרבק, לואיזיאנה סטייט
וושינגטון – צ'ייס יאנג, דיפנסיב-אנד, אוהיו סטייט
דטרויט – ג'ף אוקודה, קורנרבק, אוהיו סטייט
ניו יורק ג'איינטס – אנדרו תומאס, קו התקפה, ג'ורג'יה
מיאמי – טואה טאגובילואה, קוורטרבק, אלבמה
לוס אנג'לס צ'רג'רס – ג'סטין הרברט, קוורטרבק, אורגון
קרוליינה – דריק בראון, קו הגנה, אובורן
אריזונה – איזיאה סימונס, ליינבקר, קלמזון
ג'קסונוויל – סי.ג'יי הנדרסון, קורנרבק, פלורידה
קליבלנד – ג'דריק ווילס, ק התקפה, אלבמה
ניו יורק ג'טס – מקיי בקטון, קו התקפה, לואיוויל
לאס וגאס – הנרי ראגס, רסיבר, אלבמה
טמפה ביי – טריסטן ווירפס, קו התקפה, איווה
סן פרנסיסקו – ג'אבון קינלואו, קו הגנה, דרום קרוליינה
דנבר – ג'רי ג'ודי, רסיבר, אלבמה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ