"הליגה טעתה ביחסה לשחקנים שחורים": קומישינר ה-NFL מכה על חטא היסטורי

שחקני וכוכבי ליגת הפוטבול הוציאו סרטון מחאה בו הם מבקשים שיקשיבו לדאגתם באשר לגזענות ולאפשרות נקיטת מחאות. הלילה הקומישנר רוג'ר גודל הגיב בשם הליגה והודה בטעות על כך שלא הקשיבו להם ופעלו נגד מחאותיהם השקטות

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גודל. מודה בטעות של הליגה, אך לא כלפי קאפרניק
גודל. מודה בטעות של הליגה, אך לא כלפי קאפרניקצילום: Brynn Anderson/אי־פי

קומישינר ליגת הפוטבול בארצות הברית, ה-NFL, הודה הלילה (בין שישי לשבת) כי הליגה היתה צריכה לנהוג אחרת כלפי שחקנים שחורים. רוג'ר גודל העלה סרטון וידאו בחשבונות הרשתות החברתיות של הליגה וקרא לו "חזקים יותר יחד", שהגיע כתגובה לסרטון מחאה של שחקני NFL בו, בין היתר, הם שואלים "מה אם אני הייתי ג'ורג' פלויד?" ומבקשים שיקשיבו להם.

"אנו כליגת הפוטבול הלאומית מגנים גזענות וכל דיכוי מערכתי של שחורים", אמר גודל והוסיף כי הליגה: "מודה שטעתה כשלא התייחסה מוקדם יותר לדאגתם של שחקנים שחורים באשר לגזענות ולאפשרות נקיטת מחאה שקטה". במהלך הסרטון, גודל לא התייחס ישירות לקולין קאפרניק, השחקן שבחר בשנת 2017 לכרוע ברך בזמן נגינת ההמנון האמריקאי במחאה על האלימות המשטרתית כלפי שחורים ומאז מצא עצמו מחוץ לליגה. ייתכן כי מעט עידוד יוכלו קאפרניק ומוחים נוספים לשאוב מגודל, שטען כי "הליגה תפנה לשחקנים שדיברו בנושאים האלו כדי לראות איך אפשר להתקדם ולהפוך את הליגה למאוחדת יותר".  

מרבית תגובותיהם של שחקנים מהליגה לסרטון היו מרוצות ושחקן העבר דונטה סטולוורת' כתב: "זהו צעד ראשון נאה". אך לא מעט מגיבים ושחקנים נוספים התאכזבו מכך שקאפרניק לא הוזכר בשמו אפילו פעם אחת, על שהליגה מודה כעת שמחאתו היתה צריכה להתאפשר מבלי שהוא ייפגע מכך. "עשו את הדבר הנכון עם האיש הזה", כתב הראפר אייס קיוב יחד עם תמונתו של קאפרניק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ