סערה בנאסקאר: נמצא חבל תלייה במוסך של נהג שמחה נגד גזענות

בובה וואלאס הוביל בהצלחה את המחאה נגד הנפת דגלי הקונפדרציה בתחרויות הנאסקאר. החבל נמצא על ידי אחד מחברי הצוות שלו ועורר סערה בסבב. בנאסקאר גינו את המקרה ופתחו בחקירה: "אין מקום לגזענות אצלנו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בובה וואלאס. בנאסקאר גינו בחריפות את המקרה
בובה וואלאס. בנאסקאר גינו בחריפות את המקרהצילום: AFP

בובה וואלאס, נהג הנאסקאר שמחה נגד הגזענות בארצות הברית, מצא הלילה (בין ראשון לשני) חבל תלייה במוסך שלו בטולדגה שבאלבאמה. וואלאס הוא הנהג השחור היחידי בסבב והוא פעל בהצלחה להטלת איסור הנפת דגל הקונפדרציה במירוצים. 

"בשעות הערב, נודע לנאסקאר שחבל תלייה נמצא במוסך של קבוצה מספר 43. אנחנו כועסים ומתייחסים למעשה ברצינות חמורה", הודיע הארגון בהצהרה רשמית. "פתחנו בחקירה מיידית ונעשה הכל כדי לזהות את מי שאחראי לכך ולהרחיק אותו מהספורט. אנו מצהירים באופן ברור שאין מקום לגזענות בנאסקאר ושהמעשה הזה רק מחזק אותנו לקבל את כולם בברכה בספורט שלנו".

וואלאס עצמו לא ראה את חבל התלייה, כך דיווח מרטי סמית' ב-ESPN. הוא נראה לראשונה על ידי חבר בצוות של הנהגר שדיווח לנאסקאר באופן מיידי. בארגון אמרו שהם יעבדו באופן צמוד לרשויות החוק כדי למצוא את האחראי. 

בובה וואלאס. נלחם בגזענות בסבב המירוציםצילום: AFP

וואלאס הגיב לתקרית ואמר שהוא "מאוד עצוב" בגלל המעשה. "האקט הבזוי של גזענות ושנאה מותיר אותי בעצב גדול. הוא משרת כתזכורת כואבת לדרך הארוכה שעלינו לעבור כחברה על מנת להילחם בגזענות", כתב וואלאס בטוויטר, "בשבועות האחרונים נדהמתי לגלות את התמיכה מאנשים בתעשייה, כולל נהגים אחרים וחברי צוות מקבוצות שונות. יחד, הספורט שלנו מקיים מחויבות לשינוי אמיתי בקהילה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ