"יש בעיה בגיוון": מייקל ג'ורדן יהיה הבעלים השחור הראשון בנאסקא"ר

כוכב העבר יהיה הראשון שיחזיק במניות רוב בקבוצה בענף, ואף מינה את הנהג השחור בבא וואלאס כנהג הראשי של הקבוצה. "אני רואה פה הזדמנות לחשוף קהלים חדשים ולתת הזדמנויות נוספות לשחורים בענף המירוצים", אמר ג'ורדן לאחר הרכישה

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'ורדן. גדל על הענף ורוצה לעשות בו שינוי
ספורט הארץ

מייקל ג'ורדן רכש קבוצת מירוצים ויהיה הבעלים השחור הראשון בנאסקא"ר המחזיק במניות רוב בקבוצה. כוכב העבר יהיה שותף עם הנהג דני המלין, אחד הטובים בענף ואשר נוהג עבור קבוצה אחרת, שישמש כבעל מניות מיעוט. השניים החליטו כי בבא וואלאס, הנהג השחור היחיד בסבב הנאסקא"ר ואחד הבולטים שבו, יהיה הנהג המוביל של הקבוצה.

"כשגדלתי בצפון קרוליינה, הוריי לקחו אותי ואת אחיי ואחיותיי למירוצים", אמר ג'ורדן בהודעה לעיתונות, "אני אוהד של מירוצי נאסקא"ר כל חיי. ההזדמנות להיות בעלים של קבוצה יחד עם חברי דני המלין, ושבבא וואלאס ינהג עבורנו - מרגשת מאוד עבורי". ג'ורדן התייחס גם לנושא הגזעי. "מבחינה היסטורית, בנאסקא"ר יש בעיה בגיוון. התזמון נראה מושלם כשנראה שנאקסקא"ר מתפתח ומתקדם לעבר שינוי חברתי יותר ויותר. בנוסף למחויבותי ותרומותיי במלחמה בגזענות המובנית בחברה, אני רואה פה הזדמנות לחשוף קהלים חדשים ולתת הזדמנויות נוספות לשחורים בענף המירוצים".

המלין סיפר את הזווית שלו בסיפור: "אני ומייקל דיברנו על להקים יחד קבוצת מירוצים כשהיינו משחקים גולף, אבל התזמון לא התאים. כעת זה מרגיש נכון להניח יסוד גם עבור הקריירה שלי בעולם המירוצים אחרי שאסיים את תפקידי כנהג ולקדם נהג כמו בבא לרמה הגבוהה ביותר. בנוסף, למייקל ובבא יכול להיות קול חזק יחד, לא רק בספורט שלנו אלא הרבה מעבר לכך".

וואלאס. נרגשצילום: Brien Aho/אי־פי

גם בבא וואלאס נשמע נרגש מהפרויקט החדש: "זה מיוחד, הזדמנות של פעם בחיים שאני מאמין שמתאימה לי מאוד גם בנקודה בה אני נמצא בקריירה. אני מודה על כך שהם האמינו בי, אני נרגש מאוד להתחיל את ההרפתקה הזו איתם". בנאסקא"ר בירכו על הקבוצה החדשה: "אנחנו גאים לקבל בברכה את מייקל ג'ורדן למשפחת נאסקא"ר, ומחכים לצפות במייקל, דני המלין ובבא וואלאס מתחרים ב-2021", והוסיפו, "נוכחותו של מייקל תחזק את התחרות וההתרגשות ותסייע לנו להצמיח את הענף. אנחנו מאחלים לו הצלחה כבירה עם הקבוצה".

ג'ורדן הפך בחודשים האחרונים פעיל יותר ויותר במאבק למען שוויון גזעי בארצות ומאבק באלימות המשטרתית שם. מלבד תרומה של מאה מיליון דולר, הוא התבטא רבות בנושא, ואף סייע לתווך בין בעלי המועדונים ב-NBA לשחקנים לאחר השבתת המשחקים ב"בועה" באורלנדו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ