עוד מחאה ב-NFL: מעודדת כרעה ברך בזמן נגינת ההמנון

קיילה מוריס היא המעודדת הראשונה בפוטבול האמריקאי שמצטרפת למחאת השחקנים שהחלה ב-2016. מקבוצתה, סן פרנסיסקו, עדיין לא נמסרה תגובה רשמית בעניין

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מגרשה הביתי של סן פרנסיסקו, בעת נגינת ההמנון מול אוקלנד
מגרשה הביתי של סן פרנסיסקו, בעת נגינת ההמנון מול אוקלנדצילום: Kirby Lee/רויטרס
ספורט הארץ

מאז כריעת הברך של קולין קאפרניק ב-2016, דרך המחאה המקורית הפכה לעניין כמעט שגרתי ב-NFL. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ תקף את המוחים לא פעם, בעלי הקבוצות הודיעו על כך שהשחקנים שיעשו זאת ייענשו, אבל שחקני ה-NFL ממשיכים להוביל את המחאה נגד אפליה גזעית בארה"ב.

בסוף השבוע, גם כן על מגרש פוטבול, המחאה קיבלה מצטרפת בלתי צפויה. אחת המעודדות של סן פרנסיסקו, קיילה מוריס, כרעה ברך בזמן נגינת ההמנון לפני המשחק הביתי מול אוקלנד ריידרס. מוריס לא פרסמה דבר ברשתות החברתיות בנוגע לכך, אך רבים מניחים כי מדובר במחווה של כבוד לקאפרניק, שחקן סן פרנסיסקו לשעבר. מוריס היא המעודדת הראשונה שכורעת ברך בזמן ההמנון.

בסן פרנסיסקו לא התייחסו עד כה לאירוע החריג. על פי אתר הקבוצה, מוריס נמצאת בקבוצת המעודדות כבר שתי עונות, אך אינה עובדת רשמית במועדון. בשנה האחרונה גם קולן של מעודדות ה-NFL נשמע, בעיקר בנוגע לאפליה מגדרית שבאה לידי ביטוי בחוזי העסקתן, ביחס אליהן ובהטרדות מיניות אליהן הן נחשפות באופן כמעט יום יומי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ