ספורט הארץ
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
סופרבול 2016: הלילה הגדול של פייטון מאנינג
סופרבול 2016: הלילה הגדול של פייטון מאנינגצילום: אי־פי
ספורט הארץ

דנוור ברונקוס זכתה לפנות בוקר (בין ראשון לשני) באליפות השלישית בתולדותיה, לאחר שניצחה 10-24 את קרוליינה בסופרבול 50. פייטון מאנינג, הקוורטרבק של המנצחת, ייקח מהמשחק הזה רק את השורה התחתונה - טבעת אליפות שנייה בחייו, חודש לפני גיל 40 ובסופו של מה שהיה ככל הנראה משחקו האחרון בקריירה שתחילתה ב-1998. מאנינג סיים את המשחק עם 13 מ-23 ל-141 יארדים בלבד ושני איבודים, אך נעזר בהגנה הנהדרת של קבוצתו כדי לסיים את העונה כאלוף, לראשונה מזה תשע שנים.

מסכמים את הסופרבול >>> ניר צדוק על הפרק האחרון באגדה על פייטון מאנינג || יואב בורוביץ' על על החשיבות ההיסטורית של הגנת דנוור

הטאצ'דאון ההתקפי היחיד של דנוור הגיע עמוק בתוך הרבע הרביעי, אחרי שהרץ האחורי סי.ג'יי אנדרסון נכנס לאנדזון וסגר מעשית את הסיפור. הראשון הגיע ברבע הפותח, אחרי שמאליק ג'קסון השתלט על הכדור שוון מילר עקר מידיו של הקוורטרבק היריב, קאם ניוטון. מילר, בצדק גמור, זכה בתואר ה-MVP של המשחק.

שנתיים אחרי שהושפלו בסופרבול 48 על ידי סיאטל (43-8), דנוור, בשעתו קבוצת ההתקפה הטובה בליגה, סגרה מעגל עם תצוגת הגנה מרהיבה שלא הותירה סיכוי ליריבתה. מילר, דני טרביית'ן, טי.ג'יי וורד וחבריהם שיתקו לחלוטין את התקפת קרוליינה, הטובה ביותר בליגה, מייצרים לא פחות מארבעה איבודים, חלקם ברגעים קריטיים במשחק. ניוטון, הקוורטרבק של הפנת'רס שנבחר 24 שעות קודם לכן ל-MVP של העונה הסדירה, הופל שבע פעמים וסיים ערב חלש במיוחד עם 18 השלמות מ-41 ניסיונות.

"אמרו לי לא לקבל החלטות במצב כזה", אמר מאנינג לגבי פרישה אפשרית, "זה היה שבוע מרגש מאוד, ואני עדיין לא מקבל החלטה. אני הולך לחגוג עם המשפחה והחברים ולשתות הרבה מאוד בירה, וון מילר משלם". 

וון מילר
וון מילר ה-MVP חוגג עם החברים את הזכייה בסופרבולצילום: רויטרס
עדכונים