בלוג היורוליג |

כאן מטאטאים בכיף

למרות שלבים מוקדמים צמודים ומותחים, בשלב ההצלבה נמשכה מגמת הדומיננטיות של יתרון הביתיות מהשנים האחרונות, כששלוש סדרות הוכרעו בסוויפ. למה זה קורה?

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת
אריה ליבנת

1. בשלב רבע גמר הפלייאוף, שמשוחק בשיטה של הטוב מחמישה משחקים, יש מינימום של 12 משחקים אם כל הסדרות מסתיימות בסוויפ, ומקסימום 20, אם כולן מגיעות למשחק מכריע. בשש העונות הראשונות מאז גדלו סדרות היורוליג מהטוב משלושה לטוב מחמישה משחקים, התקיימו ברבע הגמר בין 16 ל-17 משחקים, כלומר משהו באמצע.

בעונה שעברה נרשם שיא שלילי של 15 משחקים, כשבפעם השנייה בלבד אף סדרה לא הגיעה למשחק חמישי. העונה שופר השיא השלילי ל-14 משחקים. העובדה ששלוש סדרות הוכרעו בסוויפים עומדת בניגוד למתח שהיה בשלבים הקודמים, כאשר בשניים מארבעת הבתים בשלב הראשון הוכרע גורל העולות האחרונות רק במחזור האחרון, ושלב הטופ 16 בבית 6 היה השקול והדרמטי ביותר מאז הונהגה השיטה הנוכחית. שם, למי ששכח, ריאל מדריד עלתה ברגע האחרון בזכות עדיפות בבית משולש עם חימקי ובאמברג, כשברצלונה מקדימה את כולן בנקודה. גם בבית 5 היתה דרמה לא קטנה, כשהכוכב האדום עלתה בזכות יחס סלים פנימי עדיף מול אנאדולו. אם כך, מה ההסבר להבדלים הגדולים בין השלבים המוקדמים לשלב ההצלבה?

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ