"כנראה שמה שמפריע לישראליות זה הצבע של הזרות"

מאמנת רמת השרון, אורנה אוסטפלד, תוקפת את ההחלטה להשבית את הליגה: "אם הן ימשיכו לשבות, נסגור את הליגה", קבעה בנחרצות

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריה ליבנת
אריה ליבנת

אתמול אחר הצהריים, לאחר שכשלו הניסיונות האחרונים לגשר על הפערים בנוגע למכסת הזרות, הורה ארגון השחקנים לשחקניות ליגת העל לא להתייצב למשחקים שלהן במחזור הפתיחה, ובמקום זאת להגיע למפגש ברמת השרון.

לעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

מספר שחקניות ניסו לשכנע את חברותיהן לאפשר לישראליות של רמת השרון ומ.כ. הבקעה לעלות למשחק הוורוד, שהוקדש לאימה המנוחה של חברתן תמר מעוז-פלמון, אולם בהצבעה שנערכה הוחלט אחרת. השחקניות הגיעו לאולם וצפו מהיציע בטקס מרגש לזכרם של הוריה של מעוז-פלמון, ובמשחק הזוי בהשתתפות זרות, מתאזרחות ושחקנית מוכשרת בת 17, מיכל אסף. "נפל דבר היום", אמרה נציגת ארגון השחקניות, ליעד סואץ-קרני, "כולם רואים שאנחנו ביחד וכיצד מתקבלות ההחלטות. הבנות רוצות לשחק ובגלל זה יצאנו למאבק".

משמאל: אוסטפלד, אתמולצילום: שרון בוקוב

יו"ר מינהלת ליגת העל לנשים, גדעון בריקמן, אמר: "מאז מוצאי שבת לא היו שיחות. רציתי מאוד לפתוח את העונה אחרת ואני מקווה שבקרוב נגיע להסכמה". מאמנת רמה"ש, אורנה אוסטפלד, היתה יותר מיליטנטית: "אם הן ימשיכו לשבות, נסגור את הליגה. כשסואץ ודורון היו צעירות הן שיחקו ברמת השרון עם ארבע זרות - אחת מהן היתה לבנה. עכשיו הישראליות לא רוצות שיהיו ארבע זרות. כנראה שמה שמפריע להן זה הצבע".

מעוז-פלמון אמרה על האירוע: "היה משחק מכובד שכיבד את זכר ההורים שלי. לא היה לי קל לראות את הישראליות ביציע, ואני לא חוזרת מהדברים שאמרתי ('מי שישבות, יהיה לו חשבון פתוח אתי')". סואץ-קרני: "מבחינה אישית זה היה אחד הימים הקשים עבורי. תמר ביקשה שהישראליות יעלו למשחק, אבל מבחינה חוקית, ברגע שמשחקים עם ארבע זרות אי אפשר לשנות את זה בהמשך העונה. אוסטפלד לא הסכימה לחתום על מסמך שזה לא ישפיע על המאבק". אוסטפלד בתגובה: "לא היה שום מסמך, הישראליות לא עלו וזה על המצפון שלהן. אין להן טיפת אמון באנשים".

אליצור רמלה הודיעה לאיגוד הכדורסל כבר בבוקר כי לא תופיע למשחק מול הפועל פ"ת מאחר שנותרה עם שלוש שחקניות בלבד. אליצור חולון הגיעה למשחק באריאל מול הפועל ת"א עם ארבע זרות, והמשחק בוטל.

והיה גם קצת כדורסל | ליגת העל, מחזור 1

רמת השרון - מ.כ. הבקעה  50-71

בנות השרון - אליצור נתניה 64-82  

הפועל ראשל"צ - מכבי אשדוד 88-67

אליצור רמלה - הפועל פ"ת לא התקיים

הפועל אריאל ת"א - אליצור חולון לא התקיים

מכבי רמת חן חופשית

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ