ליגת העל לנשים בקושי התחילה, וכבר תסתיים?

יו"ר המינהלת ויו"ר איגוד הכדורסל נפגשו עם נציגות ארגון השחקניות, אולם לא הושגה פשרה בנושא השביתה. מיכל אפשטיין: "הכדור בידיים של האיגוד והקבוצות"

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת
אריה ליבנת

שחקניות הכדורסל השובתות הגיעו אתמול לאימוני קבוצות ליגת העל, לא הורשו להתאמן ושמעו מיושבי הראש כי העונה עומדת להתבטל. שלשום, החל מחצות ובמשך שעתיים, נפגשו יו"ר המינהלת גדעון בריקמן ויו"ר איגוד הכדורסל שי שני עם נציגות ארגון השחקניות - ליעד סואץ-קרני, שי דורון, מיכל אפשטיין וגת מגידו.

לעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

בפגישה לא הושגה התקדמות. בריקמן ושני חזרו על עמדת הקבוצות, לפיה אין כוונה לבטל את חוק ארבע הזרות. השחקניות שמרו על סרובן ודרשו חוק רוסי (שתי ישראליות בחמישייה) לפחות בחלק מהעונה הנוכחית. היום בצהריים אמורה להתקיים ישיבה נוספת של המינהלת. כאמור, קיימת אפשרות כי יוכרז על ביטול העונה.

בינתיים היא יושבת ביציע. שי דורוןצילום: שרון בוקוב

"יו"ר האיגוד ויו"ר המינהלת נפגשו עם נציגות השחקניות, בניסיון אחרון למנוע את ביטול העונה", הודיעו במינהלת, "השחקניות סרבו לדון בכל הצעה שהועלתה. יצא המרצע מן השק: לא עתיד כדורסל הנשים עומד לנגד עיניהן, ולא קידום השחקניות הצעירות, אלא דרישה להוכיח לראשי הקבוצות מי בעל הבית. הובהר לשחקניות כי במידה שלא יחזרו מיד לפעילות מלאה, תבוטל העונה הנוכחית".

אפשטיין (מכבי רמת חן) הגיבה: "יושבי הראש והאיגוד כל הזמן אומרים שהם דואגים לעתיד השחקנית הישראלית. איך ארבע זרות יקדמו אותנו? אם הענף כל כך חשוב להן, שלא יסגרו את הליגה. הכדור בידיים של האיגוד והקבוצות. אנחנו לא מוכנות לוותר".

שרת התרבות והספורט לימור לבנת קראה אתמול לאיגוד, למינהלת ולשחקניות להתכנס שוב באופן מיידי ולהגיע להסדר. "ביטול ליגת הנשים בכדורסל לא עומד על הפרק", אמרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ