מעין אפרת

השמחה היתה מוקדמת. עוד יום של הכרזות אופטימיות על חזרה לפעילות של ליגת הנשים, הסתיים בפיצוץ גדול וחילופי האשמות.

האם השביתה משיגה את מטרותיה? דברו איתנו בעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

הבוקר (רביעי) נפתח עם הודעה רשמית על הסכמתם של הצדדים למתווה שהציגו משרד הספורט ומינהל ספורט. בהצעה שנדונה בשלישי בלילה, סוכם כי בעונה הקרובה לא תהיה הגבלה על מספר הזרות וארבע יוכלו להיות יחד על הפארקט, ובשלוש העונות שאחריה יוכלו הקבוצות לרשום ארבע זרות בלבד כאשר שתי ישראליות יהיו על המגרש בכל רגע נתון.

בינתיים היא יושבת ביציע. שי דורוןצילום: שרון בוקוב

אחרי שעברו את המשוכה העקרונית, נראתה הדרך לחזרה לפעילות קצרה ואיגוד הכדורסל אף פרסם הודעה על קיומו של המחזור השלישי בשבוע הבא ועל תאריך חלופי למחזור שבוטל. אך בערב שוב עלה הנושא שהעלה את הטונים גם בישיבה בלילה הקודם - שכר השחקניות בשבועיים האחרונים, והאם הן ייקנסו על המשחק שבוטל. באיגוד טוענים כי הם רק יכולים להמליץ לקבוצות שלא לפגוע בשחקניות, אך אין ביכולתם לכפות זאת. מנגד, השחקניות טוענות כי האיגוד והקבוצות הסמיכו את שי שני וגדעון בריקמן לחתום על כל הסכם עמן, גם כזה שכולל סעיף של אי ענישה.

הלילה, קבעו השחקניות פגישה לדון בהסכם המתגבש ולא הגיעו לחתום עליו במשרדי מינהל הספורט. האיגוד מצדו, הגיב שוב בהודעה חריפה בה קראו לשחקניות לשוב לאלתר לפעילות. “ההתנהלות הבריונית הזו מאפיינת את נציגות השחקניות בכל המאבק”, הצהיר שני, “מי שציירו את עצמן כנגזלות, הוכיחו שכל השביתה הינה בחוסר תום לב”. בריקמן הוסיף: “אני מתבייש ופגוע בשביל שרת הספורט וראש מינהל הספורט. נציגי השחקניות ביזו ופגעו לא רק במשרד הספורט אלא בכדורסל כולו”.

אין הסכם. ישיבת השחקניות, הערב בבית ההסתדרות בתל אביבצילום: שרון בוקוב

מטעם השחקניות נמסר: “לא ברורה התדהמה של ראשי האיגוד. ארגון השחקניות הודיע מראש כי לא יגיע לפגישה אצל ראש מינהל הספורט, ד”ר אורי שפר, ולראיה הוא נפגש אתנו מאוחר יותר. טוב היה לו שני ובריקמן היו לוקחים אחריות ומשתמשים בסמכותם לקבוע כי בעצם חתימת ההסכם, יש גם פתיחת דף נקי והקבוצות מתחייבות לא לפגוע בשחקניות בגין השביתה”.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ