אריה ליבנת
אוהד שוירמן

עוד יום הזוי עבר אמש על ענף כדורסל הנשים בארץ. להלן רשמים ממנו:

17:20 אחרי מו"מ מתיש בין היועצים המשפטיים של ארגון השחקניות לאיגוד הכדורסל והמינהלת, חותם יו"ר הארגון ניר אלון על זכרון דברים, לפיו בחוק הרוסי שיוחל בשלוש העונות הבאות, לא תהיה הגבלת גיל על אחת מהישראליות.

דברו איתנו בעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

17:50 אלון שומע כי יו"ר איגוד הכדורסל, שי שני, חתם אף הוא על המסמך, ושיו"ר המינהלת, גדעון בריקמן, עומד גם כן לעשות זאת. הוא מודיע לכל הישראליות כי השביתה בת השבועיים הסתיימה, ועליהן להגיע לאולמות כדי להשתתף במשחקי המחזור השלישי בליגת העל.

18:20 אולם אביב, רעננה. בנות השרון ורמת השרון עורכות חימום. לבנות השרון יש ארבע זרות ושלוש שחקניות ממחלקות הנערות של בני הרצליה ומכבי רעננה. לרמת השרון ארבע זרות ושלוש מתאזרחות. לישראליות עדייו אין זכר.

14 מתוך 14 |
בנות השרון נגד רמת השרון. השובתות והמשחקותצילום: נמרוד גליקמן
1 מתוך 14 |
בנות השרון נגד רמת השרון. השובתות והמשחקותצילום: נמרוד גליקמן
2 מתוך 14 |
בנות השרון נגד רמת השרון. השובתות והמשחקותצילום: נמרוד גליקמן

18:30 ראשונה מגיעה שחקנית בנות השרון, קרין אגסי. היא מבקשת מהיו"ר, אשר פאר, לחתום על מסמך שהוא לא מתכוון לתבוע אותה על נזקים שגרמה, כביכול, השביתה. פאר לא יודע על מה מדובר. בהמשך יגיעו שמרית גיגי, שני לוי וחן סגל.

18:40 נציגה ישראלית ראשונה מרמת השרון, יעל אהרונוב, מגיעה לאולם לבושה במדי הקבוצה. גם היא מבקשת חתימה על אותו מסמך ונענית בשלילה. בהמשך יגיעו נועה גנור, איילת כהן ושיר רענן. שלושתן אפילו לא יתלבשו.

18:55 אהרונוב היא הישראלית היחידה בשתי הקבוצות שעולה להצגת השחקניות.

19:00 אהרונוב מתנצלת על כך שלא תוכל לשחק בלי הסכם, יוצאת מהאולם ומחליפה בגדים. רמת השרון עולה עם ארבע זרות ומתאזרחת, בנות השרון עם ארבע זרות והדר רפאל בת ה-18.

19:10 פאר חותם על המסמכים עבור כל השחקניות שלו והן נכנסות לאולם ומצטרפות לקבוצה. שני לוי תהיה הראשונה שתעלה על הפארקט, עם פתיחת הרבע השני. השאר ישותפו בהמשך. השחקניות של רמת השרון אפילו לא עולות ליציע, הן נשארות כל המשחק במסדרון ומתיישבות שם על ספסל. אהרונוב צופה בדאגה דרך החלון שבדלת. חברותיה יושבות על ספסל ומתעניינות מדי פעם בתוצאה. לקראת הסוף קמות רענן וגנור כדי לראות, כהן נשארת לשבת.

רוב הזמן הן משוחחות בטלפון עם אלון ועם ליעד סואץ-קרני, לא מבינות מדוע רמת השרון לא חתמה להן על המסמכים, כפי שעשו יתר הקבוצות. "איזה הסכם זה, אם חמש דקות לפני המשחק כבר מפרים אותו", הן אומרות אחת לשנייה. הסיפור של גנור וכהן עם רמת השרון מסובך אפילו יותר. השתיים, בהוראתו של אלון, לא חתמו על תקנון המשמעת של הקבוצה, וגם אלמלא הדרישה להסכם נגד תביעה, ספק אם הקבוצה היתה מאפשרת להן לשחק. אנשים בסביבה מציעים לשתיים לחפש קבוצה אחרת.

20:26 גם בלי ישראליות, רמת השרון מנצחת 58-65. אוהדי הקבוצה מגיעים לתמוך בישראליות, חברות ההנהלה והמאמנת אורנה אוסטפלד מתעלמות מהן. היו"ר רחל אוסטרוביץ' מסבירה: "הדבר היחיד שאני יודעת זה שביום חמישי היה הסכם בין הצדדים, ומאז לא שמעתי כלום. נכון לרבע לשבע לא שמעתי שהשביתה הסתיימה. לא קיבלתי שום מסמך, ועד שאני לא רואה מסמכים אני לא חותמת על שום דבר".

אלון מגיב: "קיבלנו הודעה שדיברו עם כל הקבוצות ושהן צריכות לחתום על מסמך שאין בכוונתן לתבוע את השחקניות. הכל קרה כל כך מהר וכנראה שהן לא הספיקו. דיברתי עם יו"ר המינהלת גדעון בריקמן, ועם ראש מינהל הספורט אורי שפר, והם הבטיחו לפתור את הבעיה". בריקמן: "יכול להיות שברמת השרון לא שמעו, אני אדאג שהם יחתמו כמו יתר הקבוצות".

רוב קבוצות הליגה כועסות על כך שהאיגוד לא נענה לבקשת ארגון השחקניות לדחות את המחזור, אפילו ביומיים, כדי שהקבוצות יספיקו להתארגן. פאר: "אין ערך ספורטיבי למשחק, אחרי שהישראליות שבתו במשך שבועיים ועוד הצטרפו באמצע המשחק. מצד שני, יש טלוויזיה וספונסרים וחייבים להמשיך. העיקר ששיחקו. אני מאמין שתוך זמן קצר נחזור לפעילות רגילה".

מיכל אפשטיין, ממנהיגות השביתה, הוכיחה שגם לישראליות יש מה למכור בליגה עם עשר נקודות וארבעה ריבאונדים, בניצחון של מכבי רמת חן בגני תקוה על מ.כ. הבקעה 68-76. סגנית האלופה מכבי אשדוד הנחילה לאלופה אליצור רמלה הפסד ביתי ראשון בכל המסגרות מזה שנה ושמונה חודשים, 74-78 לאחר הארכה. אשדוד חזרה מפיגור 12 הפרש בפתיחת הרבע השלישי ליתרון 57-62. שתי שלשות של לנה מוסטפינה החזירו את היתרון לרמלה, אבל בריטני דנסון, שלא מורשית לשחק ביורוקאפ, כפתה הארכה בשתי קליעות עונשין, 13 שניות לסיום. בהארכה איבדה רמלה את טאז' מקוויליאמס, טנישה רייט וקטיה לויצקי, ואילו פלנט פירסון הובילה את אשדוד לניצחון מול קבוצתה הקודמת בישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ