מסכמים את 2011 |

מחאת הנשים והשופטים

לא רק מעבר לים התרחשו מאבקים חברתיים הקשורים לספורט, ובראם מאבקן של שחקניות הכדורסל בישראל ושופטי הכדוריד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

גם הספורט הישראלי ידע השנה סכסוכי עבודה חריגים, בראשם מאבק שחקניות הכדורסל שהוביל להשבתה ראשונה בהיסטוריה של ליגה מקצוענית בארץ. אליהן הצטרפו בחודשים האחרונים שופטי הכדוריד שנלחמים על זכויותיהם.

"התחושה היא בסך הכל טובה מאוד, נזכור בעיקר את הסולידריות. עמדנו באתגר לא פשוט וכולן שמו את הכל על הקו, לטובת משהו שהאמנו בו", מסכמת בראייה לאחור ליעד סואץ-קרני, ממובילות המאבק בכדורסל הנשים, "אמנם היה קשה לשחקניות לחזור לקבוצות שלהן אחרי מה שקרה וגם החוק למעשה עדיין לא שונה, אז יש רגשות מעורבים. אבל מבחינת המאבק והעלאת המודעות לכדורסל נשים, הראנו אכפתיות".

ליגת העל בכדורסל נשים הושבתה לשני מחזורים בשל סרובן של הישראליות לאפשר רישום ארבע זרות בסגל ללא הגבלת מספרן על הפארקט. הוויכוחים נמשכו כשלושה שבועות, כללו החלפת האשמות חריפות ואף הובילו להכרזת איגוד הכדורסל על ביטול העונה. לאחר התערבות שרת הספורט לימור לבנת, הגיעו הצדדים לפשרה - העונה הנוכחית מתקיימת במתכונת של ארבע זרות, אך בשלוש השנים הבאות יחול החוק הרוסי.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות מספורט הארץ ישירות לפייסבוק שלכם

בגזרת הכדוריד דורשים השופטים מהאיגוד את הסדרת תנאי עבודתם, החל בשכר ועד חדרי הלבשה ומדים. הצדדים הכריזו על הפסקת ליגת העל לחודש, אך נראה שהם מתקרבים לפשרה. "ההתנהלות לא פשוטה", אומר דודי לוין, אחד מנציגי השופטים, "הענפים שיש בהם סכסוכים הם הענפים הפחות פופולריים. בכדורגל ובכדורסל גברים הכל היה נגמר הרבה יותר מהר".

בנות השרון נגד רמת השרון. השובתות והמשחקותצילום: נמרוד גליקמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ