שי שני, יו"ר האיגוד המודח: "עשו לי פוטש"

"ראיתי דברים לא תקינים, לא העלמתי עין ובכך חרצתי את גורלי", ניסה להסביר. את מקומו ימלא זמנית יו"ר המינהלת אבנר קופל, שהכריז: "אני עומד בצלו של שמעון מזרחי, אני עוזרו"

אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריה ליבנת

במאי 2008 הפך שי שני ליו"ר איגוד הכדורסל הצעיר ביותר (47) בשלושת העשורים האחרונים. אתמול בצהריים, כשנכנס לחדר הישיבות באיגוד למסיבת העיתונאים האחרונה שלו בתפקיד, פניו שידרו מצב רוח קודר. "עברתי חצי שנה מאוד לא קלה", אמר.

שני נדרש למסיבת העיתונאים בעקבות מהלך ההדחה, בסיומו מונה יו"ר מינהלת הליגה, אבנר קופל, למחליפו הזמני. "פנו אלי בבקשה שאתפטר ואלך בכבוד, וזה מה שהכי העליב אותי", אמר שני, "לא חיפשתי כבוד, באתי לאיגוד כדי להשקיע בכיף ובאהבה. ההנהלה הנוכחית מיצתה את עצמה, האיגוד משותק כבר חודשיים, אבל הדברים צריכים להיעשות באופן דמוקרטי. עשו לי פוטש וזה פגע בי אישית".

שני חשף את הסכסוך בינו לבין סיעת הפועל, שאחראית על מינויו: "הייתי ותמיד אהיה איש הפועל, אבל לצערי נתתי אמון גדול מדי באחרים. הייתי נאיבי. דרכתי על יבלות. כשראיתי דברים לא תקינים לא העלמתי עין ובכך חרצתי את גורלי. חשבו שאהיה בובה, שאשמש חותמת גומי, אבל זה לא אני. כשעליתי על זה שמנסים למחוק חוב של חבר הנהלה, דרשתי שהנושא יתוקן ובכך רכשתי אויב משמעותי. כשנודע לי שאחד מחברי ההנהלה עובד במקום שנותן שירות לאיגוד, אמרתי שאותו אדם לא יכול להיות חבר הנהלה, אז הוא הצביע נגדי. בגלל זה אני מסיים את תפקידי".

שני, אתמול במסיבת העיתונאים: "דרכתי על יבלות, הייתי נאיבי" צילום: שרון בוקוב

שני לא נשאר חייב גם לסיעת מכבי, שנתנה יד למינוי מחליפו: "איתן רוב ומוטי אמסלם (אנשי הפועל) אמרו בזמנו שאחרי 40 שנה, סוף סוף הם יצליחו לנהל את האיגוד בלי שמעון מזרחי, להעביר החלטות בלי מכבי ובלי אליצור. בסוף התברר שאי אפשר לקבל החלטה בלי מזרחי. אי אפשר לנהל כך איגוד, אבל זו כבר לא הבעיה שלי".

לפני ההצבעה על הדחת שני ומינוי קופל במקומו, יצאו השניים מהחדר. בעד ההדחה של שני הצביעו 13 חברים (חברי הפועל והפורשים ממכבי ומאליצור), עשרה (חברי מכבי ואליצור) נמנעו ושלושה (חברי סיעת עוז) הצביעו נגד. בעד המינוי החדש הצביעו כל הנוכחים למעט חבר סיעת אליצור צבי הירשוביץ, שנמנע.

לאחר ההצבעה, סרב שני לחזור לחדר וקופל הכריז: "זה התפקיד המכובד בחיי. אני עומד בצלו של שמעון מזרחי כבר 30 שנה. הוא האיש החזק באיגוד, אני עוזרו. אשרת את האנשים שבחרו בי". קופל, שזקוק לאישור היועץ המשפטי של האיגוד באשר לאפשרות להחזיק בתפקיד במקביל לראשות המינהלת, ישמש כיו"ר עד הבחירות ב-10 ביוני. אם יתאפשר לקופל להחזיק בשני התפקידים, הוא יפעל לאיחוד בין הגופים אחרי הבחירות. תנועת "אומץ" (אזרחים למען מינהל תקין וצדק חברתי ומשפטי) מתכוונת להגיש עתירה לבית המשפט המחוזי נגד המינוי, לאור החקירה המתנהלת נגד קופל ברשויות המס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ