מה בעצם השתנה עם הדחתו של שני?

מזרחי ינהל את הכדורסל כל עוד יתאים לו, עד 120. כי במכבי, בניגוד להפועל, לא בוגדים, לא עורקים, ומסבירים לכולם מה זה נצח בעסקנות

רון קופמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רון קופמן

43 שנה מנהל שמעון מזרחי את הכדורסל בישראל. יו"רים התחלפו, חלקם כבר לא עמנו, אבל בלי מזרחי אי אפשר להזיז נייר באיגוד. יורם אורנשטיין, בעבר בלם מצטיין וכיום עסקן בכיר בהפועל, חשב לעשות היסטוריה - לנהל את הכדורסל בלי מזרחי. אז הדיחו את שי שני (שבלי קשר, לא תרם מאומה לענף), סיכמו סיכומים עם אבנר קופל, התחייבו לפורשים מסיעת אליצור וקיוו לטוב. מזרחי המתין להארכה אחרי 40 דקות.

בתחילת השבוע התכנסו כולם, עם המטרייה של צבי ורשביאק, שדאג שכלום לא ישתנה. בקיצור, מזרחי ינהל את הכדורסל כל עוד יתאים לו, עד 120. כי במכבי, בניגוד להפועל, לא בוגדים, לא עורקים, ומסבירים לכולם מה זה נצח בעסקנות.

מזרחי (מימין) וקופל בימים טובים יותרצילום: ניר קידר

אבנר קופל מונה לממלא מקום יו"ר האיגוד. קופל פגיע, כי להפועל ולאליצור אין כוח וכי סיעת מכבי עלולה לדרוש משתי הסיעות החזר הלוואות על סכומים ניכרים. קופל פגיע כי הוא פגע במזרחי עם הפיינל-פור ועם מכסת הזרים. אבל מזרחי ייתן לו הזדמנות לכפר: יחסלו את המינהלת, יפסיקו עם ביזיון הפיינל-פור, יתחשבו במכבי תל אביב במועדי המשחקים כדי למנוע מפלה ביתית מול הפועל ירושלים. ושכחנו עוד עניין קטן - יחזרו לחוק הרוסי ללא מגבלה של כמות זרים. מזרחי אכל את הלקרדה הזו העונה, זה לא יקרה שוב בהסכם הבא. בתמורה, יקבל קופל את הכבוד ואולי גם מינוי בפיב"א או פינוקים אחרים. מעולם לא עמד בית"רי בראש איגוד ספורט מוביל בישראל ומבחינתו זה הישג.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הפרשנויות ישירות אליכם

מבחינת הכדורסל, לא השתנה דבר. כי מנהלים בשדרות יהודית לא יכולים לייצר שחקנים ולבנות נבחרות. בשביל זה צריך אנשי מקצוע. הקונצנזוס המקצועי הוא צביקה שרף כמנהל מקצועי וכמנהל פרויקט האקדמיה. הסיבה היא שכל המאמנים תומכים בו, כולל יריב כמו פיני גרשון.

יו"ר איגוד הכדורסל, שי שניצילום: שרון בוקוב

אפשר להכפיף את המינהלות השונות לאיגוד, להשקיע בשיווק ולהחליף חשב. אבל לבנות את הדורות הבאים, זו עבודתם של המאמנים החל מהקט-סל. בזה תיבחן השנה הראשונה של קופל, במינויים המקצועיים. אם לא יהיה שינוי שינטרל את העסקונה מהתחום המקצועי, המינוי של קופל לא יעניין אף אחד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ