מה עובר על די.ג'יי סטרוברי?

גם השחקן שהיה נקודת האור של הפועל ירושלים מתחיל להתעייף מהקבוצה, ולהיפך. "אם ימשיך לשחק כך הוא יכול לעזוב", טוענים במלחה

יואב בורוביץ
"כל העיר", ירושלים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יואב בורוביץ
"כל העיר", ירושלים

לו הזדמן אוהד הפועל ירושלים לראשונה למשחק כדורסל באשדוד ביום שני שעבר, הוא היה מתקשה מאוד למצוא את האולם. חיפוש בכל רובעי העיר לא מצא אפילו שלט. בסוף איכשהו, לאחר אינספור שאלות, הטעיות וטעויות, מגיעים לאולם פיס די קטן. בפנים כמה מאות אוהדים. עשרות ליוו את הפועל. הם תופסים חלק קטן מאוד ביציע. והם שוב צופים בקבוצתם מפסידה.

אשדוד היא עיר שבה ספק איזו תרבות ספורט יש. אפילו קבוצת כדורגל מצליחה לא מתקרבת למלא את היציעים. והכדורסל? בגדר נעלם. אפילו שאשדוד ניצחה את מכבי בנוקיה. והנה שוב היא מצליחה לנצח קבוצה "גדולה". אף על פי שהפועל שדדה ממנה את ראמל בראדלי - האשדודי הטוב ביותר. בראדלי הוא לא שחקן רכש רע. הוא קלע 18 נק' ביום שני והיה המצטיין בהפועל. ולמרות הכל, הפועל הפסידה לקבוצה עם שלושה זרים בלבד. טפירו הסיניור שם את שחקני הפועל ללעג. גם דרור חג'ג' לפרקים. והכי בולט - שוב זר, הפעם ג'וש קרטר, שהשפיל את הפועל, קבוצה שהיתה יכולה להחתים כל כך הרבה זרים שביזו אותה העונה.

להפועל יש אולי את הזרים הגרועים בארץ. תרומה גדולה מהישראלים היקרים שלה גם אין לה. ולכן היא ממשיכה להפסיד. ארבע פעמים מתוך שישה משחקים מאז הגעתו של שרון דרוקר. לא תמיד עוזר להחליף מאמן. אבל גם להאשים את דרוקר לא ניתן. הוא לא בחר את השחקנים הללו. הקבוצה גם משחקת טוב יותר תחת הדרכתו. אבל היא עדיין רחוקה מלהיות קבוצה טובה והיא ממשיכה להפסיד משחקים צמודים. "לפני כמה שבועות היינו אולי מפסידים כאן ב-20 הפרש", אמר דרוקר לאחר ההפסד בנקודה באשדוד. הפועל היתה יכולה לנצח. כמה פעמים. היא הובילה בשלוש נקודות חצי דקה לפני תום הזמן החוקי, ושוב הובילה בשתיים הפרש שניות לפני סיום ההארכה. אך כל פעם היא ספגה. "הבעיה שלנו היא ברבעים השני והשלישי", מציין בריאן ראנדל, "אנחנו פותחים משחקים טוב ונלחמים בסוף. הבעיה היא באמצע".

"יש לו סוכן שמשגע אותו", אמר על סטרוברי חבר הנהלת הפועל ירושליםצילום: ספי מגריזו

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

אם גם ראנדל התחיל לספר לעצמו מעשיות המצב רע מאוד. הוא צריך פשוט לומר - אנחנו לא מספיק טובים. אנחנו מפסידים כי אנחנו גם לוזרים. כי המון פעמים מול קבוצות לא יותר טובות או בעיקר מוכשרות אנחנו בכל זאת מפסידים. אבל איש לא מדבר על הלוזריות הזו של הפועל. אולי כי היא מלווה את הקבוצה כל כך הרבה שנים. אולי היא חלק מה-DNA שכבר אי אפשר להתייחס אליו כאל נושא כשלעצמו. אם גם הדיבור על הלוזריות - ובשנה וחצי האחרונות היא באמת קיצונית - יהיה בגדר בריחה מהעיקר. והוא: הקבוצה לא מספיק טובה. שנה אחר שנה היא נבנית לא טוב. ואיש לא דורש את ראשו של דני קליין, המנהיג הכושל של הפועל זה כל כך הרבה שנים.

בעונה השחורה הזו היתה מרבית הזמן קרן אור קטנה אחת - די.ג'יי סטרוברי. מי שהגיע לכאן כשחקן טריי אאוט, שלמעשה צריך להיבחן לפני שהוא מקבל חוזה, התגלה כתורם הכי עקבי בקבוצה שבה איש כמעט לא תורם דבר. סטרוברי מוליך את רשימת הקלעים של הפועל בליגה (ממוצע: 15 נק') ובאירופה (14 נק'). הוא גם האתלט הבולט בקבוצה לאחר עזיבתו של ג'ארוויס וונארדו. סטרוברי יודע לרוץ מצוין במגרש הפתוח. הוא חודר יעיל וגם מוסר לא רע. יד יותר מדי טובה אין לו ולכן זה בעייתי שהוא הלידינג סקורר כי זה מעיד בעיקר על חולשת היתר. אבל סטרוברי נתן את הסחורה ורבים בהפועל התגלחו על השיחוק - שחקן שהגיע למבחנים והפתיע כל כך לטובה.

אלא שלא לעולם חוסן. אולי ההגנות למדו את סטרוברי ונתנו לו מרווח לקחת זריקות מבחוץ, ואולי פשוט נמאס לו מכל ההפסדים ואוזלת היד של חבריו. כך או כך, סטרוברי משחק לא טוב לאחרונה. מול אשדוד הוא הסתפק ב-6 נק' בלבד. בהפסדים לגלבוע בבית ולבקעה בחוץ הוא גם היה חלש ביותר עם 7 ו-3 נק' בהתאמה. בהפסד לאשקלון יכולת טובה למדי של סטרוברי (21 נק') אפילו לא סייעה לקבוצה להתקרב לקבוצה הביתית. לאחרונה נפוצו שמועת על רצונו של סטרוברי לעזוב. "הוא החליף כבר שלושה סוכנים השנה וכרגע יש לו סוכן שקצת משגע אותו", טוען חבר הנהלה, "אבל יש לדי.ג'יי חוזה לעונה הבאה אם נרצה להשאיר אותו. לך תדע אם זה יהיה רלוונטי". בסיום המשחק באשדוד יצא דרוקר חזיתית בסטרוברי, שהראה "שפת גוף בעייתית. הוא לא הפגין שום התלהבות שקראתי לו לעלות מהספסל וגם על המגרש הוא נראה אפאתי. אני לא מוכן לקבל כזו שפת גוף מאף שחקן. מדאיג אותי מה שעובר לאחרונה על די.ג'יי". חברים לקבוצה טוענים כי גם באימונים סטרוברי לא מפגין התלהבות יתרה והוא בעיקר עצבני. השחקן אומר לחבריו כי "כבר לא טוב לי כאן". בין השאר הוא אפילו מתלונן על הקור העז ששורר במלחה בזמן האימון.

אבל זה לא הקור שגורם לסטרוברי לרצות לעזוב. "אם ימשיך לשחק כך הוא יכול לעזוב", טוענים במועדון, "הרי זה שחקן שעד היום לא הצליח באירופה ולא סיים עונות כמעט בשום מקום. הוא הגיע אלינו למבחנים לא סתם. פשוט לא היה לו ביקוש. גם כיום אין לו ביקוש, והברירה שלו היא לעשות קריירה בדי-ליג. חבל שהוא לא מבין שהקבוצה הזו יכולה להיות בית חם בשבילו, ומקום שבו הוא יכול לשפר את תדמיתו באירופה". עוד טוענים בקבוצה כי "סטרוברי אינו לחוץ על כסף ואולי זה גם גורם לו לגלות חוסר סבלנות לגבי המצב כאן. אבא שלו זה דאריל סטרוברי, בן אדם שטחון בכסף (סטרוברי האב הוא כוכב על בבייסבול משנות ה-80 וה-90; י"ב), ולכן די.ג'יי לא רואה רק את הכסף. אולי הוא מוכן אפילו לוותר על כסף בשביל לעזוב".

"מדאיג אותי מה ששעובר על די.ג'יי". דרוקרצילום: ספי מגריזו

"לא ברור אם יהיה פיצוץ או הסדר אבל המצב לא ימשיך להישאר מעורפל" - כך אומרים מקורביו של דני קליין, מנכ"ל הקבוצה (כן, זו הגדרת תפקידו הרשמית) בעניין היחסים הקרירים ביותר בין הנהלת הקבוצה (אנשיו של קליין) לבין דוד אבן ואלן אגייאר. בצד השני טוענים, "זה נכון, המצב באמת לא יישאר כך. כבר באמצע השבוע הבא אמורה להיות פגישת בעלים ויהיו לנו ארבעה נציגים מתוך שבעה בדירקטוריון. אנחנו בקשר יומיומי עם גומא וזה רצונו".

בימים האחרונים צצו תיאוריות על התפטרות קולקטיבית של ההנהלה או פעולה למען ירידת אחוזי הבעלות של אגייאר מ-60 ל-49 אחוז, אך בצד של דוד אבן טוענים כי "הכל שטויות. אין להם סמכות לעשות זאת. מבחינתנו, דני קליין ימשיך להיות המנכ"ל אך כל החלטה של ההנהלה תצטרך לקבל את אישורנו. בניגוד למה שקורה היום. ואנחנו נחליט רק על פי מה שטוב לקבוצה. נרצה שיהיו אנשי המקצוע הטובים ביותר בהנהלה בעונה הבאה". ספק כמה קליין ואנשיו יסכימו לעבוד תחת הפיקוח ובתנאים הללו. אז כפי שהם טוענים: בהחלט יש סיכוי שיהיה פיצוץ בקרוב. מי ינצח בסוף? גם אם זה יהיה קליין הניצחון יהיה כמעט חסר משמעות אם ילך לאיבוד כספו של אגייאר. "גומא רוצה את דני כבוס", טוענים אפילו אנשיו של אגייאר, אז אולי מצבו של קליין אינו כה איום ונורא. מדהים איך האיש הזה, שמנהל את הקבוצה כמעט שני עשורים, בזמן שבמשך כל כך הרבה שנים יש כישלונות מקצועיים וכספיים, ממשיך לקבל כזו תמיכה מכל עבר. אין עוררין לגבי מחויבותו של קליין להפועל. אבל הוא איש שמקבל משכורת לא נמוכה. ויש לו כוח כמעט בלתי מוגבל. והתוצאות מדברות בעד עצמן. אך עדיין איש אינו חושב שהבעיה טמונה בראש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ