שופטים העלימו מס ושילמו כופר של עשרות אלפי שקלים

13 שופטי כדורסל, בהם ראובן וירובניק ודוד דגן שילמו כופר מס של 666 אלף שקל שמחצית הראשונה של 2011 לאחר שהעלימו הכנסות מחו"ל

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
מוטי בסוק

13 שופטי כדורגל וכדורסל, שרובם שופטים בינלאומיים בכירים, שילמו לרשות המסים כופר מס בהיקף של 666 אלף שקל במחצית הראשונה של 2011, לאחר שהעלימו מרשויות המס פרטים על הכנסותיהם משיפוט בחו"ל.

השופטים הבולטים הם שופטי הכדורגל הבינלאומיים אסף קינן, חיים יעקב ומאיר לוי, שופטי הכדורסל הבינלאומיים לשעבר ראובן וירובניק (יו"ר איגוד שופטי הכדורסל כיום) ודוד דגן, ושופט הכדורסל הבינלאומי משה ביטון. כל 13 השופטים לא דיווחו לרשויות המס בישראל על הכנסות משיפוט בחו"ל ("אגרות שיפוט"). הם נחשפו על ידי רשויות המס לאחר חשיפת פרשת בנק ההשקעות הפרטי של עסקן קבוצת הכדורסל מכבי תל אביב, מוני פנאן המנוח.

רשות המסים פירסמה אתמול את קובץ החלטות ועדות הכופר שלה למחצית הראשונה של 2011. בקובץ 68 החלטות, ובהן 13 החלטות בעניין שופטי הכדורסל והכדורגל.

לפני כשנתיים, במסגרת חקירה מקיפה שניהל פקיד שומה חקירות תל אביב והמרכז, נחקרו שופטי כדורסל וכדורגל בינלאומיים שנחשדו בהשמטת הכנסות מחו"ל. לאחר שהתיקים נבחנו בפרקליטות מיסוי וכלכלה הוחלט על הטלת כופר על 13 שופטים. בנוסף, הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד שופט הכדורסל הבינלאומי לשעבר, שמואל (סמי) בכר, בסוף דצמבר 2011 בגין חשד להעלמות מס על שיפוט בחו"ל, בסך 850 אלף שקל. בכר חשוד כי הפקיד את הכנסותיו אלה בבנקים ביוון ובבולגריה, כדי לחמוק מתשלום מס בישראל. עניינם של שופטים נוספים שנחקרו בפרשה עדיין נבחן.

ראובן וירובניקצילום: מוטי קמחי

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ