גומא אגייאר: יש לי תוכניות ברורות לגבי הפועל י-ם

בשיחה שניהל מביתו במיאמי טוען אגייאר כי הוא מתכנן להגיע לארץ ולטפל בעניינים. בינתיים, במלחה מתכוננים למשחק נגד מכבי ת"א

יואב בורוביץ
"כל העיר" ירושלים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יואב בורוביץ
"כל העיר" ירושלים

הפועל ירושלים - מכבי תל אביב, 20:10 ספורט 5 ו-HD

גומא אגייאר היה בישראל לאחרונה לפני שנה. מאז הוא בקושי מדבר. בחצי שנה האחרונה דמם קולו לחלוטין. בינתיים מתנהלת בעיר מלחמה בין נציגיו, אמו אלן אגייאר ובן זוגה דוד אבן, לבין ההנהלה הנוכחית. אבן ואגייאר האם רוצים ארבעה נציגי דירקטוריון מתוך שבעה, ולמעשה שליטה ניהולית. הם טוענים שגומא רכש 60 אחוז מהקבוצה ולמעשה תומך בה בשמונה מיליון דולר (עד כה וכולל שלוש השנים הקרובות), ולכן זה מגיע לו על פי חוזה.

בצד של דני קליין טוענים כי “גומא הסכים שהקבוצה לא תנוהל רק על ידו ושדני ימשיך לנהל. גם היום יש לנו תמיכה מגומא”. בצד השני מגחכים. “גומא לגמרי תומך באבן ובאמו, נציגיו בהנהלת ‘ג’רוזלם גלובל מנג’מנט’, חברת האם של אחזקותיו בישראל ובין נכסיה גם הפועל ירושלים כדורסל”.

אבן ואגייאר רוצים שההחלטות המשמעותיות יתקבלו מעתה על ידיהם. קליין לא מוכן לוותר על שליטה. בג’רוזלם גלובל טוענים כי בקרוב מאוד, אולי אפילו בשבוע הקרוב, ינוסח הסכם חדש בין עורכי הדין של שני הצדדים והשליטה בדירקטוריון תעבור אליהם. “דני קליין ימשיך להיות המנכ”ל, אבל הוא לא יהיה יושב ראש הדירקטוריון, וכך גם לא אדם אחר מטעמו”. קליין עדיין סומך על קשריו הקרובים עם אגייאר, אלה שאיפשרו לו לקבל ממנו שמונה מיליון דולר. אך בסופו של דבר, אגייאר יהיה מי שיחליט על מה שיתרחש בקבוצה.

קליין ואגייארצילום: אוליבייה פיטוסי

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

בשבוע שעבר, לראשונה לאחר הפסקה מאוד ארוכה, הסכים אגייאר לומר כמה מילים. “אני מגיע לישראל בעוד שבועיים אחרי היעדרות יותר מדי ארוכה”, אמר ל”ספורט כל העיר” מביתו במיאמי, “יש לי תוכניות מאוד ברורות לגבי הפועל, אבל אני לא הולך לחשוף אותן כעת. אני אחשוף אותן רק כשאני אהיה בארץ”.

אגייאר טוען עוד כי “יש לי תוכניות לגבי בית”ר. אבל את הכל אומר בישראל”. נציגיו כאן טוענים כי הם “ישכבו על הגדר כדי שלא ירכוש את בית”ר. כבר היה משא ומתן והוא נפל. גומא ימשיך להיות אוהד ואולי גם לתרום לקבוצה ולחפש בעבורה משקיעים בחו”ל. אבל לתת לה 50 מיליון שקל כדי שיאמרו לו ‘בן זונה’ זה פחות מתאים לו. הרבה יותר הגיוני לתת כסף לכדורסל. גם מדובר בהשקעה יותר קטנה וגם יש דרכים להחזיר קצת מן ההשקעה הזאת”.

אחת הסיבות שאגייאר אינו בבית”ר היא שהוא דרש שליטה מוחלטת על העסק. “בכדורגל לא קיבלתי את זה, אבל בכדורסל אני לא אוותר על זה”, אמר בעבר. האם ארבעת נציגיו שיהוו רוב בדירקטוריון אכן יבטיחו את שליטתו? האם גומא בכלל רוצה שקליין לא ימשיך לשלוט? אם לשפוט מדברי נציגיו, הולך להיות כאן שינוי לא מבוטל. קליין ינהל, אך כל החלטה שלו תהיה נתונה לביקורת ולשינוי. או כפי שהם אומרים ומתחייבים: “החל מהעונה הבאה הולכת להיות כאן מציאות לגמרי שונה”.

דוד אבן (מימין) ואלן אגייארצילום: ספי מגריזו

*****

בינתיים הפועל מתבוססת במציאות מי האפסים. בשבוע החולף, בפגרת הגביע - מפעל שממנו שוב הודחה הפועל בשלב מאוד מוקדם - החליטו לנסוע לרודוס למחנה אימון בן שלושה ימים. “עבדנו קשה וזו גם היתה תקופת גיבוש”, טוען המאמן שרון דרוקר. במשחק האימון מול קולוסוס המשיכה הפועל להפגין את יכולתה המוכרת וזה נגמר בהפסד 21 הפרש. “המשחק היה החלק הפחות חשוב במחנה”, מסביר דרוקר, “הרבה יותר חשובים היו האימונים”.

המשחק הבא של הפועל ירושלים הוא מול קבוצתו הקודמת של דרוקר בארץ, מכבי תל אביב - שבה שימש עוזר מאמן עד לפני שנה וחצי. “מבחינתי זה משחק מיוחד, אבל גם מבחינת הקבוצה”, טוען המאמן, “אני זוכר איך התייחסנו במכבי למשחק מול הפועל ירושלים. בדיוק כמו למשחק יורוליג. אז ברור שגם כאן מתייחסים מאוד ברצינות למשחק הזה. נכון, כמו לכל משחק, אבל המוטיבציה של הקהל, של השחקנים וגם של כולם אולי טיפה יותר גבוהה”.

דרוקר מתרשם מאוד מהיכולת של מכבי עד כה העונה. “הם התחילו שם תהליך חדש לפני שנה וחצי והם ממשיכים בו עם אותם המאמנים, גם אם השחקנים השתנו. היו להם קצת חריקות לאחרונה, אבל בגדול זו קבוצה מהטובות באירופה והיא גם מוליכה את הטבלה בארץ בהפרש עצום”. בדייט הקודם בין שתי הקבוצות ביד אליהו גברה הפועל על מכבי ב-14 הפרש. “אני לא חושב שיהיה למשחק ההוא השפעה על זה שיהיה במלחה ביום ראשון”, חוזה דרוקר, “אז במכבי לא היה מאלט וגם לאנגפורד רק הגיע ועוד לא נקלט. גם אנחנו נראינו שונה אז והמאמן היה עודד קטש”.

שרון דרוקר. מאמן הפועל ירושלים יכול לחייך, לאחר ניצחון הערב בראשון לציוןצילום: ספי מגריזו

הניצחון על מכבי היה נקודת השיא בשנה וחצי הנוראות של קטש בהפועל ירושלים. זו גם היתה נקודת השיא של יובל נעימי העונה (23 נק’ באותו משחק). אך מאז הפועל הפסידה בתשעה משחקים מתוך 15, וברור כי היא מגיעה כאנדרדוגית מאוד משמעותית למשחק הערב במלחה.

“אנשים כבר סתמו את הגולל עלינו”, אומר דרוקר, “הם טוענים שלקבוצה הזו אין שום תוחלת. אני מבין למה אומרים את זה, אבל אני לא לגמרי מסכים. אני חושב שאנחנו עדיין שווים משהו ועדיין יש לנו סיכוי לעשות משהו. גם נגד מכבי. אבל אנחנו חייבים להתחיל לשחק הרבה יותר טוב וגם שזה יהיה באופן עקבי”.

*****

עקביות אינה חלק מפעילותו של דן גרונפלד, הסמול פורוורד שהגיע לפני שלושה וחצי חודשים בכסף ורעש די גדול, ובינתיים רחוק מלענות על הציפיות. בעונה שעברה העמיד גרונפלד ממוצעים של 13.7 נק’, 4.5 ריב’, ו-1.9 אס’ בבני השרון. על כן הוא קיבל חוזה של יותר מ-300 אלף דולר לשנתיים בהפועל חולון. אלא שחולון לא יכלה לעמוד בהתחייבות וגרונפלד נפל כפרי בשל להפועל, שרצתה אותו כבר שנה לפני שהוא הגיע. “גרונפלד יוסיף לנו גם סקורריות וגם שכל”, אמר קטש כשהגיע.

אלא שבינתיים הממוצעים של גרונפלד מביכים: 7.3 נק, 2.5 ריב’ ו-0.9 אס’. הדבר מגוחך אפילו יותר לאור האחוזים הטובים שלו מהשדה (53.8 אחוז ל-2, 27.3 אחוז ל-3) ומהקו (88.9 אחוז). “הוא אחד הקלעים הטובים ביותר שלנו מחצי מרחק ומעבר לזה”, מציין דרוקר, “אבל הוא שחקן קבוצתי שלא כופה שום דבר”. אלא שכמות האסיסטים של גרונפלד אינם מעידים על שחקן קבוצתי מוצלח במיוחד.

"החלק שלי בהצלחות ובכישלונות זהה לשאר השחקנים". גרונפלד (משמאל) בפוזה מייצגת העונהצילום: ספי מגריזו

“אני לוקח את מה שנותנים, לא מעבר לזה”, מסביר גרונפלד. אפילו ארוסתו סמנתה מנסה להפציר בו שיזרוק יותר, אך הוא עיקש: “אני לא שחקן אנוכי ואני בחיים לא אעשה דברים שהמאמן לא רוצה שאעשה”. האם אין בעבור גרונפלד מספיק תרגילים? “אני רוצה שהוא ייקח זריקות טובות כשיש לו אותן”, משיב דרוקר, “דן הוא שחקן שתורם בהרבה דרכים. הוא יודע לעשות הרבה דברים טוב גם אם הוא לא מצטיין בשום אספקט ספציפי”.

בכסף שהפועל משלמת היא מצפה לקבל מגרונפלד תפוקה הרבה יותר גבוהה. אבל הוא ממשיך להתעקש שהכל בסדר, למעט כמובן מצבה של הקבוצה. “אנחנו מאוד מאוכזבים מהיכולת שלנו ומכל ההפסדים”, מסביר גרונפלד, “אבל אנחנו עדיין מרגישים שיש בעבור מה לשחק. ואם מדברים עלי - אז החלק שלי בהצלחות ובכישלונות הוא בדיוק כמו של שאר השחקנים. אני לא שונה מאף אחד מהם”. וזו הבעיה - כשהפועל הביאה אותו בזמן שהקבוצה הפגינה יכולת חלשה בתחילת העונה, הציפייה היתה שגרונפלד בהחלט יהיה שונה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ