עוד גביע צהוב |

הם חורטים, אנחנו מוציאים קיטור

הפתרון לחוסר השוויון הוא רק למחוק הכל ולהתחיל מההתחלה. זה לא יקרה לעולם. נותר רק לאחל לקופל ולמזרחי עוד שנים ארוכות בהן יעניקו זה לזה גביעים וצלחות

אייל גיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייל גיל

הרגע האמיתי של הגמר אתמול כלל לא התרחש על הפארקט אלא כמה מטרים ממנו, שם חרט בעל מקצוע את שמה של מכבי תל אביב על הגביע כשתי דקות לפני סיום המשחק. גם הוא, כמו כל יושבי ההיכל, ידע שאפשר היה לעשות זאת עוד לפני שהמשחק התחיל בכלל. שמה חרוט על הגביע הזה כבר יותר מ-40 שנה של שלטון טוטאליטרי. מתחת לשמה חרוטים גם חוסר השוויון והערך הספורטיבי.

הבעיה היא שאין למי להתלונן, ואין על מה. מכבי תל אביב היא מועדון כדורסל מפואר, מהגדולים באירופה; מכבי ראשון לציון עשתה כל מה שהיא יכולה עם מה שיש לה. וכך מתנהל הכדורסל הישראלי, בדיוק כמו החברה הישראלית.

התקנה בה ניתן לרשום רק ארבעה זרים למשחק היא כמו התקווה שמסקנות ועדת טרכטנברג יצליחו לתקן עוול חברתי של שנים. כמו המחאה החברתית בקיץ, טקסט זה הוא בסך הכל הוצאת קיטור. צעקה ריקה וחלולה על מר גורלנו מול עיוות ואי שוויון ברור ובלתי פתיר.

5 מתוך 5 |
שמעון מזרחי והחבר'ה עם גביע מספר 39
1 מתוך 5 |
הצהובים חוגגים גביע מספר 39
2 מתוך 5 |
הצהובים חוגגים גביע מספר 39

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

אך בעצם יש פתרון אחד ויחיד - למחוק הכל ולהתחיל מההתחלה. לאפס את הקבוצות, לבנות אותן מחדש במקומות מושכי קהל מבאר שבע ועד קרית שמונה, להחתים שלושה זרים בלבד, לבטל את הטבות המס לזרים ולקבוע רצפת שכר להחתמתם, כדי שרק הטובים ביותר ישחקו כאן, לקבוע תקרת מקסימום מדורגת לישראלים כדי לפזר אותם בשוויוניות, לקיים דראפט ולחייב שיתוף שחקנים צעירים, להחזיר את הסדרות. ואם מכבי תל אביב לא רוצה להשתתף במשחק החדש, הנקי, המאופס - לא צריך. שתבוא לביקור נימוסין בגביע המדינה, כמו אתמול.

אבל זה, כמובן, לא יקרה לעולם. אפילו לא קמצוץ מזה. כי אבנר קופל, נושא דגל התחרותיות בשנים האחרונות, כרת ברית עם שמעון מזרחי כדי להשתלט על איגוד הכדורסל. שימון כבר נזעק אתמול להסיר את השלט שהאוהדים הניפו בגנות חברו החדש. בתמורה יחזיר לו קופל את החוק הרוסי ויעלה מחדש את מספר הזרים.

נותר רק לאחל לקופל ולמזרחי עוד שנים ארוכות בהן יעמדו על הפודיום ויעניקו זה לזה גביעים וצלחות. אנחנו נמשיך לצעוק לאוויר ולהוציא קיטור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ