הפועל ירושלים חיפשה משמעות, וכמעט מצאה

גליל השתלטה על תואר הסגנית, ראשון לציון זוכה לסימפתיה ואולם הפחים מטורף בהרבה ממלחה. כל שנותר להפועל ירושלים זו התלות המוחלטת ב"קלאסיקו" - ההזדמנות היחידה להראות שהיא עדיין כאן

אייל גיל
אייל גיל
אייל גיל
אייל גיל

מצחיק, או עצוב, שזה מה שנותר מהעונה של הפועל ירושלים. מאירופה הם עפו מזמן, מהגביע הודחו בבושת פנים, ובליגה הם מציגים את אחת העונות הגרועות שלהם בשנים האחרונות. המשחק אתמול לא היה על כבוד, אלא על הישרדות. אם תינגף בפני מכבי תל אביב בביתה, שפעם עוד כונה "מבצר", היא תאבד את כל משמעותה בכדורסל הישראלי.

גלבוע כבר השתלטה על תואר הסגנית וגם גנבה צלחת, הלוחמים של בירנבוים מראשון לציון זוכים לקולות הסימפתיה, ואולם הפחים מזמן מטורף בהרבה ממלחה. כל שנותר להפועל ירושלים זו התלות המוחלטת במה שפעם נקרא "הקלאסיקו של הכדורסל הישראלי". אם תשלים ניצחון שני על מכבי העונה היא תמשיך לחשוב על עצמה כאלטרנטיבה, למרות שהתואר כבר מזמן ברח ממנה. לכן היא מתכוננת למשחק הזה כבר שבועיים. לכן אפילו יצאה למחנה אימונים בן שלושה ימים בקפריסין. הכל כדי להגיד שעשתה משהו, שעוד יש לה חשיבות, שהיא עדיין כאן.

חייבים לומר שירושלים של דרוקר נראתה אתמול הרבה יותר טוב מכפי שנראתה לפני פגרת הגביע. פתאום מבחינים שיש מישהו שממש דיבר עם השחקנים על הגנה. אפילו נראה שיש להם מושג מה הם עושים בהתקפה. הבידודים והחדירות הסוליסטיות מתקופת קטש עדיין לא הוכחדו לחלוטין, אך הסך הכל במגמת שיפור.

נעימי נלחם על רלוונטיותצילום: ספי מגריזו

ועדיין, למרות הקהל המוטרף והעובדה שרוב השחקנים הגיעו למשחק וסוף סוף גם הראו נחישות ולחימה, ירושלים הפסידה ליריבה שלא חשקה בניצחון בכל מאודה. שחורציאניטיס התמלא בעבירות, לנגפורד לא היה משמעותי ברגעי ההכרעה וכלל לא שיחק בהארכה, ואליהו ופניני לא ממש נכנסו למשחק. למעשה, זה היה הפועל ירושלים נגד יוגב אוחיון. ולמרות כל ההכנה והחשיבות העצמית, היא הפסידה לאקס המיתולוגי.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק

לזכות ירושלים אפשר לציין לפחות דבר אחד - מוסד הקלאסיקו חזר לחיים, בגלל שאמש במלחה התנהל משחק נהדר, קצבי ומלא אמוציות. בעונה בה גם כך הכל מוכרע במאי, טוב שיש משחקים שמזכירים לנו למה עדיין כדאי להגיע לאולמות פעם בשבוע. בעונה כל כך גרועה של הפועל ירושלים, גם זה הישג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ