הסלמה בדרום

נדחו משחקי ההשלמה בליגת העל בכדורסל

בעקבות התחדשות הירי על יישובי הדרום, הוחלט לדחות בשנית את משחקיהן של עירוני אשקלון ומכבי אשדוד שנדחו מתחילת השבוע. באשדוד בירכו: "החלטה נכונה". נדחו משחקי קבוצות הנוער בכדורגל

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת
אריה ליבנת

מנהלת ליגת העל בכדורסל הודיעה היום (חמישי) על דחייתם של שני משחקים שהיו אמורים להיערך הערב בעקבות והתחדשות ירי הרקטות. המשחקים - בין עירוני אשקלון להפועל גלבוע/גליל ומכבי אשדוד למ.כ. הבקעה - היו אמורים להיערך בתחילת השבוע, אולם בוטלו בשל המצב הביטחוני, וגם היום קיבלו הקבוצות את הודעת הביטול בשנית.

המנהל המקצועי של מכבי אשדוד, שי האוזמן, בירך על ההחלטה: "התקבלה ההחלטה הנכונה. אם אין מספיק ביטחון לשלוח בבוקר ילדים ללימודים, אין שום הצדקה לשלוח אותם בערב לכדורסל".

אנשי גלבוע/גליל התרעמו על אופן קבלת ההחלטה. הבוקר יצרה קשר הנהלת הקבוצה עם מינהלת הליגה כדי לברר האם אכן ייערך המשחק לנוכח התחדשות הירי, ונענו בתשובה חיובית. הקבוצה יצאה לכפר המכבייה, ערכה אימון קל, ובסיומו קיבלה את ההודעה על דחייתו של המשחק. רגעים ספורים לאחר מכן קיבל יו"ר הקבוצה, ירון אוחיון, הודעה סותרת מהמינהלת על כך שהמשחק יתקיים כסדרו. הקבוצה הדרימה לאשקלון וכבר התמקמה במלון בעיר, כשלפתע קיבל עוזר המאמן ברק פלג הודעה על הדחייה. השחקנים ואנשי הצוות עלו חזרה לאוטובוס וחזרו לצפון.

"אני לא מבין את ההתנהלות הזו", סיפר מנכ"ל הקבוצה, עמית גל. "פעם כן, פעם לא, פעם כן, פעם לא. לא מובן למה שלחו אותנו לאשקלון מלכתחילה". גם אוחיון זעם: "חבל שלא דחו את המשחק מראש. כשיש ספק במשהו צריך לדחות. אין אווירה של כדורסל. ביזבזנו יום אימונים, במיוחד כשמתוכנן לנו משחק נוסף ביום ראשון".

בהנהלת מ.כ. הבקעה היו מופתעים פחות. הקבוצה ערכה הבוקר אימון קליעות לקראת המשחק מול מכבי אשדוד, כשבסיומו קיבלו את ההודעה. "היינו בהיכון לכאן ולכאן", אמר היו"ר מוטי אמסלם. "ליבנו עם הדרום, מקווה שיהיה שקט. ניתן עוד כמה ימים ואז נשחק שם".

כדורגל: משחקי הנוער נדחו, עדיין לא התקבלה החלטה לגבי משחקי הבוגרים

בהתאחדות לכדורגל החליטו לדחות את כל משחקי הנוער של קבוצות הדרום המתוכננים לשבת הקרובה. ההחלטה כוללת גם את דחייתם של משחקי החוץ של קבוצות הדרום.

בהתאחדות עדיין לא התקבלה החלטה בנוגע למחשקי הקבוצות הבוגרות - וביניהן הפועל באר שבע, מ.ס. אשדוד ועירוני אשקלון - וממתינים להערכת המצב של פיקוד העורף.

הבעלים של הפועל באר שבע, אלונה וברקת, ומנכ"ל המועדון אסי משיח, דרשו מההתאחדות לדחות את משחק הבית המתוכנן שלהם נגד הפועל ראשון לציון. עם זאת, במועדון הבהירו כי נכון לרגעים אלה יתקיים המשחק כמתוכנן והקבוצה ממשיכה בהכנותיה כרגיל. ראש העיר רוביק דנילוביץ' יבקש מכוחות הביטחון לשקול בכובד ראש את דבר קיומו של המשחק, ובמועדון ממתינים להוראות מפיקוד העורף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ